streda - 28. februára, 2024
, Súťaž mladých moderátorov

Súťaž mladých moderátorov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine organizuje regionálne kolo celoslovenskej postupovej súťaže mladých moderátorov Sárová Bystrica 2016. Regionálne kolo sa uskutoční 18. októbra 2016 o 10:00 hod. v klubových priestoroch Turčianskeho kultúrneho strediska v Martine.

Sárova Bystrica je celoslovenská postupová súťaž mladých moderátoriek a moderátorov, ktorá sa realizuje v troch základných kolách – regionálne, krajské a celoslovenské a ktorá vytvára záujemcom priestor na vlastnú prezentáciu zameranú na moderátorské a hlásateľské schopnosti. Napomáha rozvíjať ústny prejav jednotlivcov, komunikatívne zručnosti i efektívne používanie materinského jazyka.

Do súťaže sa môže zapojiť každý vo veku od 15 do 25 rokov na základe písomnej a signovanej záväznej prihlášky, ktorú riadne vyplnenú doručí buď škola alebo súťažiaci organizátorovi regionálnej súťaže do 7. októbra 2016.  Súťaž je postupová s priamou nomináciou krajského kola.

Súťažiť sa bude v dvoch kategóriach a to v prvej kategórií vo veku od 15 do 18 rokov a v druhej kategórií od 19 do 25 rokov. Súťaž bude pozostávať zo štyroch súťažných disciplín – interpretácia spravodajského textu, interpretácia reklamného textu, vedenie rozhovoru so zaujímavým človekom a moderovanie vlastnej relácie.

Každého súťažiaceho bude hodnotiť odborná porota osobitne podľa stanovených kritérií. Body budú môcť zúčastnení získať za výslovnosť, úroveň dodržiavanie pravidiel slovenského jazyka, presvedčivosť prejavu a schopnosť zaujať poslucháča, schopnosť pohotovo reagovať na nečakanú situáciu a celkový prejav.

V prípade záujmu vám viac informácií poskytne Mgr. Monika Ondrušová na telefónnom čísle 0917 494 708 alebo prostredníctvom e-mailu ondrusova.tks@gmail.com.

, Súťaž mladých moderátorov

Zdroj: tks.sk

Foto: freepik.com

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

MHA Martin, Na zápas Martina s Detvou prišlo 855 divákov! Hráči sa im odmenili víťazstvom nad lídrom tabuľky

Na zápas Martina s Detvou prišlo 855 divákov! Hráči sa im odmenili víťazstvom nad lídrom tabuľky

2. hokejová liga, 4. kolo nadstavbovej časti, 03. 02. 2024 MHA Martin vs HK Detva …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *