nedeľa - 14. júla, 2024
, Skupina Karpina si v novej skladbe zobrala na paškál „Biomatky“!

Skupina Karpina si v novej skladbe zobrala na paškál „Biomatky“!

Kultová kapela KARPINA má novú rockovú pecku! Volá sa „Biomatky“ a uťahuje si zo súčasných trendov biopotravín a neočkovania detí. Autorom  textu novej skladby je Peter Deák, hudbu zložili Peter Deák a gitarista Samuel Blecha. Bratislavská skupina stihla k piesni nakrútiť aj videoklip, v ktorom sa predviedla v staronovej zostave. 

 Skupina KARPINA je známa svojim čiernym humorom. V novom singli si tentokrát zobrala na paškál „Biomatky“. „Pri tvorbe textu ma inšpirovala dnešná situácia, ktorá za posledné roky panuje v spoločnosti. Internetové diskusie na témy biopotravín či nezaočkovania detí ma vždy veľmi pobavia. Mnohé matky si za posledné roky o sebe myslia, že sú niečo špeciálne, čo ich oprávňuje tým ,,otravovať“ svoje okolie. Rozmáha sa nám tu kojenie na verejnosti, propagácia pôrodov doma a spochybňovanie moderného zdravotníctva. Tým ohrozujú nielen svoje dieťa, aleaj seba. Keď  začne ísťo život, tak nakoniec sa volá sanitka. Ale to už potom na internete nenapíšu,“ vysvetľuje Peter Deák.

K novinke stihli už chalani z KARPINY nakrútiť aj klip. Autorom námetu je Peter Deák. Režírovali ho Peter Deák a NIKO. Strih si zobral na starosť NIKO a za kameru sa postavil GZA. Postprodukčné práce má na konte Martin Kolejak. V novom klipe sa KARPINA predstavila v obnovenej zostave, ktorú tvoria Peter Deák – spev, Peter Guláš – basgitara, Samuel Blecha – gitara, Adam Vajner – gitara, AchilleasSdoukos – gitara a Viktor Gieci – bicie. „Pri predchádzajúcich gitaristoch sa prejavila tzv. únava materiálu. Nebaví ma robiť hudbu s ľuďmi, na ktorých vidím, že ich to už vôbec nebaví. Vtedy strácam záujem a unavuje ma každá skúška. S príchodom nových členov nastala v kapele úplne iná atmosféra, znamenal invenciu a záujem o spoločnú vec. Myslím si, že v novej zostave KARPINA svojich fanúšikov tento rok veľmi milo prekvapí. Máme pripravené nové piesne, a videoklipy, ktoré postupne budeme dávať na verejnosť,“ teší sa Peter Deák..

Zdroj: Nora Krchňáková, NK Factory

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Peter Juhas, Peter Juhás opäť v talentovej súťaži! Tentokrát sa pred porotu postavil kvôli láske!

Peter Juhás opäť v talentovej súťaži! Tentokrát sa pred porotu postavil kvôli láske!

Slovenský pesničkár Peter Juhás, ktorý sa zviditeľnil účinkovaním v speváckej súťaži Hlas Česko-Slovenska, zverejnil nový videoklip Len s tebou, …