pondelok - 22. apríla, 2024
, Bude sa na čo pozerať! Tanečníci si zasúťažia v Ružomberku
Foto: Ružomberok Open

Bude sa na čo pozerať! Tanečníci si zasúťažia v Ružomberku

Najlepšie tanečné páry zo štyroch európskych krajín sa tento víkend predstavia na medzinárodnej súťaži Ružomberok Open 2019 a na Pohári primátora mesta v Športovej hale Koniareň. V desiatich tanečných kategóriách predvedú svoje umenie v štandardných aj latinskoamerických tancoch tanečníci zo Slovenska, Českej republiky, Maďarska aj z Ukrajiny. Podujatie bude zároveň prvým kolom Slovenského pohára.

„Tohtoročnému podujatiu prinesie atraktivitu väčší počet juniorských kategórií a tradične aj ružomberská hudobná skupina RK Jazz Band, ktorá bude počas galaprogramu hudobne sprevádzať tanečné páry. Okrem toho sme si pre návštevníkov pripravili lákavú tombolu, v ktorej môžu súťažiť napríklad o automobil s plnou nádržou na víkend či víkendový pobyt pre dve osoby,“ povedal usporiadateľ súťaže Róbert Szolnoki. Cieľom podujatí je ukázať širokej verejnosti, čo v sebe ukrývajú spoločenské tance a hlavne podporiť tanečníkov v rozvíjaní ich talentu. Súťažiaci sa predvedú v desiatich kategóriách, ktoré sa delia na šesť bodovacích súťaži a štyri pohárové súťaže. Diváci tak uvidia tancovať deti, juniorov a dospelých. „Najlepších tanečníkov budú môcť návštevníci vidieť v slávnostnom galaprograme, ktorý je vrcholom súťaže,“ doplnil Szolnoki.

, Bude sa na čo pozerať! Tanečníci si zasúťažia v Ružomberku

Slovenský pohár sa skladá zo siedmich kôl. Dejiskom prvého kola sa už niekoľkýkrát stane Liptov. Počas roka zbierajú slovenské tanečné páry body v jednotlivých kolách, ktoré sa započítavajú do tabuľky. Neskôr sa podľa nej určí konečné umiestnenie tanečníkov. Tanečný pár, ktorý má najväčší počet bodov v tabuľke, sa stane víťazom Slovenského pohára a zároveň postupuje na Európsky a Svetový pohár.

Organizátori mysleli aj na tých, ktorí milujú tanec, no pre nepredvídateľné udalosti nebudú môcť prísť do Ružomberka. „Pre všetkých fanúšikov tanca, ktorí sa nebudú môcť zúčastniť osobne tejto súťaže sme opäť pripravili priamy prenos s našim partnerským tanečným portálom tancujeme.com,“ doplnil Szolnoki.

Zdroj: Martin Buzna

, Bude sa na čo pozerať! Tanečníci si zasúťažia v Ružomberku

Mohlo by vás zaujímať: Ružomberok Open 2019 je opäť tu: Kto sa umiestni na stupienkoch víťazov?

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Jarná očista, Jarná očista mesta spojila Martinčanov, ktorým nie je okolie ľahostajné

Jarná očista mesta spojila Martinčanov, ktorým nie je okolie ľahostajné

V piatok a sobotu 12.-13. apríla ulice mesta Martin zaplnilo množstvo detí a žiakov z …