streda - 19. júna, 2024
Kročajová izolácia, Skvelý tip, ako vďaka zvukovej izolácii podlahy zabudnúť na hluk
Ilustračné foto: Miloslav Malinek/Shutterstock.com

Skvelý tip, ako vďaka zvukovej izolácii podlahy zabudnúť na hluk

Bytové domy sú známe tým, že si chtiac či nechtiac neraz vypočujete nepríjemný rozhovor susedov. Čiastočne je to spôsobené nedostatočnou zvukovou izoláciou na podlahe. S tou si však v dnešnej dobe môžete veľmi jednoducho poradiť.

Hluk prichádza zo všetkých strán: domáce zvieratá, hádky párov, hlasné stereo, bábätká atď. A naopak, je tu, samozrejme, aj možnosť, že robíte hluk svojim susedom vy sami. Či už vytvárate hluk návštevami alebo prehrávaním hudby, každý hluk, ktorý vo interiéri vytvoríte, budú pravdepodobne počuť aj vaši susedia. Pretože zvukové vlny prirodzene fungujú v oboch smeroch.

Z tohto dôvodu by ste mali hľadať spôsob, ako zvýšiť zvukovú izoláciu vášho domova. Jedným z najlepších spôsobov, ako to urobiť, je zvuková izolácia podlahy vášho domova, ktorá si s interiérovou akustikou poradí hravo, pretože pomáha absorbovať vibrácie spôsobené každodenným hlukom.

Kročajová izolácia pod plávajúcu podlahu

Akustická podlahová podložka je typ veľmi tenkej izolačnej vrstvy. Zvyčajne sa umiestňuje pod koberec alebo laminátovú podlahu, čím sa vytvára dodatočná zvuková izolácia.

Takáto špeciálna kročajová izolácia pod plávajúcu podlahu pozostáva väčšinou z parozábrany a má hrúbku 1,5 až 3 mm. Aj vďaka týmto vlastnostiam má dobrý potenciál pre absorpciu zvuku. Ak ju chcete použiť aj vy, rozviňte materiál na podlahu a zakryte ho od steny k stene.

V prípade potreby pripevnite materiál k okraju podlahy lepidlom. Toto opakujte, kým nebude oblasť podlahy izoláciou úplne pokrytá. Následne na ňu stačí položiť plávajúcu podlahu, čo je veľmi jednoduchá činnosť, pri ktorej si nezašpiníte ruky ani obľúbené nohavice. Okrem zvukovej to bude zároveň aj veľmi dobrá tepelná izolácia.

Doplnkové predmety pre odhlučnenie podlahy bytu

Ak bývate v byte, ktorý prenajímate, možno nebudete mať pri výbere podlahy príliš na výber. Inými slovami, často musíte pracovať s podlahou, ktorá tam už je. V takomto prípade si môžete pomôcť kvalitnejším kobercom. Koberec je zároveň aj dobrým spôsobom, ako ochrániť podlahu pred mechanickým poškodením a vytvára pohodlie.

Tak si vyberte pre vás to najlepšie riešenie a uvidíte, že vzájomné vzťahy so susedmi budú oveľa lepšie.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …