štvrtok - 28. septembra, 2023
opalovaci krem, Slnečné dni sú tu! Nezabúdajte chrániť pleť pomocou SPF
Foto: shutterstock

Slnečné dni sú tu! Nezabúdajte chrániť pleť pomocou SPF

Na oblohe sa začínajú objavovať prvé slnečné lúče, ktoré lákajú k sedeniu na záhrade a opaľovaniu. No nezabúdajte, že vystavovať tvár slnku bez ochrany sa nemusí vyplatiť. Preto vždy majte po ruke ochranu v podobe SPF.

Prečo by ste si mali chrániť pleť pred slnkom?

Nastaviť tvár teplým slnečným lúčom po dlhej zime je pocit na nezaplatenie. Bez ochrannej vrstvy v podobe krému, oleja či mlieka s SPF by ste sa ale na slnku veľmi pohybovať nemali. Pokožka na tvári, krku a dekolte je totiž tenšia a omnoho citlivejšia. Starostlivosť o pleť by preto mal byť základ každého z nás. Pravidelné používanie opaľovacieho krému na tvár s ochranným faktorom chráni vašu pleť pred škodlivým UV žiarením a tiež zabráni jej predčasnému starnutiu.

Ako si vybrať účinný opaľovací krém na tvár?

Dnes sa už nemusíte obávať, že by vám po nanesení opaľovacieho krému zostala tvár mastná a lepivá. Na výber máte z množstva ľahučkých textúr, ktoré sa do pleti takmer okamžite vsiaknu a zanechajú ju krásne hebkú. Pri výbere opaľovacieho krému na tvár je dôležité dbať na ochranu pred UVA a UVB žiarením. Odborníci odporúčajú používať na tvár minimálny ochranný faktor SPF 30 a vyššie, ktoré zabraňuje preniknutiu až 97 % UV lúčov. Navyše vďaka moderným technológiám sú dnešné opaľovacie krémy na tvár vhodné na každodenné používanie a nevadí im ani mejkap. Dokonca nájdete aj krémy so zmatňujúcim či tónovacím efektom.

Ako používať ochranné produkty na tvár?

Opaľovací krém na tvár zaraďte do svojej každodennej rannej rutiny. Na pleť ho nanášajte vždy pred nanesením mejkapu alebo na záver rutiny, aj keď sa líčiť nebudete. Nezabúdajte naňho ani vtedy, keď je pod mrakom. Ideálne je používať ochranné prostriedky s SPF aspoň 20 minút pred tým, než pôjdete von a budete vystavený slnečným lúčom. Produkty s SPF by ste mali nanášať opakovane v priebehu dňa každé dve hodiny, ak ste celý deň vonku, tak aj častejšie. Ak máte mejkap, môžete na opakované nanášanie použiť opaľovací sprej. Opaľovacie krémy s SPF nie sú vhodné pre nočnú starostlivosť a v tomto čase by ste pleti mali dopriať čas na regeneráciu.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

kancelarske potreby, Dobite si batérie: Skvelé tipy pre viac energie na prácu aj život

Dobite si batérie: Skvelé tipy pre viac energie na prácu aj život

Načerpať energiu je dôležité pre všetky činnosti nášho každodenného života. Či už ste vystresovaní z …