sobota - 13. augusta, 2022
, Slovenská speváčka M.U.S. vydáva singel Temporary love. Ako bude znieť debutový album?

Slovenská speváčka M.U.S. vydáva singel Temporary love. Ako bude znieť debutový album?

Slovenská speváčka M.U.S vydáva v poradí už piaty singel Temporary love. V spolupráci s producentom Matejom „Maxom“ Miklošom predstavila elektronickú novinku, ktorá naznačuje, že na jej pripravovanom debutovom albume nájdeme nielen klasické R&B a neosoul, ale aj prvky súčasnej hudby.

Prekvapila novým výrazom

Po vydaní singlu Goodbye v marci tohto roka dvojica pokračovala v spolupráci a začala pripravovať skladbu, ktorá je aranžmánovo aj zvukovo odlišnejšia od doterajšej Michaelinej tvorby. „Temporary love je skladba, ktorá je vytvorená z krátkej frázy môjho vysamplovaného spevu z predošlého singlu. Asi týždeň po vydaní Goodbye mi Maxo poslal nové demo, ktoré medzi inou prácou za pár minút vytvoril. A ja som hneď vedela, že do toho ideme, vysvetľuje Michaela.

Samotný nápad vznikol asi za 10 minút, no nasledovalo niekoľko mesiacov práce na aranžmáne, spevových linkách a finálnom sounde. „Nikdy som sa nezameriavala na čisto elektronickú hudbu, no my sme sa vybrali smerom, v ktorom som sa úplne našla. Ako hudobne, tak pocitovo.“ Singel prekvapuje aj speváckym výrazom, ktorý sme u M.U.S ešte nepočuli. Michaela opustila zaužívané nízke spevové linky, ktoré boli pre ňu typické a ukázala novú, „jemnejšiu“ tvár svojho hlasu.

Stojí aj za videoklipom

Text singlu Temporary love je podľa slov speváčky o pominuteľnosti pocitov a o potrebe blízkosti druhého človeka. „Z osamelosti sa obklopujeme aj nesprávnymi ľuďmi len preto, aby sme nemuseli čeliť vlastným myšlienkam.“ Melancholicko-senzuálny sound pesničky dopĺňa jednoduchý čiernobiely vizuál, za ktorého výrobou, réžiou a celou postprodukciou stojí samotná speváčka. „Presne som vedela, ako chcem, aby videoklip vyzeral. A napriek tomu, že doteraz som spolupracovala so šikovnými filmármi, už som to nechcela nechať na druhých a len čakať, čo z toho vzíde. Potrebovala som do toho hovoriť, celé si to zorganizovať a zrežírovať.“ Vo videoklipe účinkujú Martina Čulíková a Matej Koreň. O mix singlu sa postaral Matej „Maxo“ Mikloš a o master Mirek Chyška.                    

M.U.S avšak neostane len pri vydávaní singlov. Začiatkom septembra začala pracovať na svojom debutovom albume, ktorý vydá vďaka finančnému grantu od Fondu na podporu umenia v spolupráci s vydavateľstvom go2stage. Predbežný termín jeho dokončenia je naplánovaný na začiatok roka 2019 a singel Temporary love prezrádza, že na ňom nájdeme nielen r’n’b a soul, ale aj súčasnú elektroniku. M.U.S plánuje na albume pokračovať v spolupráci s producentom Matejom „Maxom“ Miklošom, ktorý okrem Littlebeat štúdia pôsobí aj v kapele Solid Move.

Zdroj: Michaela Husárová

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Veronika Rabada, Veronika Rabada vydáva nový album Sukne

Veronika Rabada vydáva nový album Sukne

Známa slovenská speváčka Veronika Rabada vydáva nový album Sukne, ktorý vznikal počas dvoch rokov koronových …