nedeľa - 19. mája, 2024
, Slovenská speváčka M.U.S. vydáva singel Temporary love. Ako bude znieť debutový album?

Slovenská speváčka M.U.S. vydáva singel Temporary love. Ako bude znieť debutový album?

Slovenská speváčka M.U.S vydáva v poradí už piaty singel Temporary love. V spolupráci s producentom Matejom „Maxom“ Miklošom predstavila elektronickú novinku, ktorá naznačuje, že na jej pripravovanom debutovom albume nájdeme nielen klasické R&B a neosoul, ale aj prvky súčasnej hudby.

Prekvapila novým výrazom

Po vydaní singlu Goodbye v marci tohto roka dvojica pokračovala v spolupráci a začala pripravovať skladbu, ktorá je aranžmánovo aj zvukovo odlišnejšia od doterajšej Michaelinej tvorby. „Temporary love je skladba, ktorá je vytvorená z krátkej frázy môjho vysamplovaného spevu z predošlého singlu. Asi týždeň po vydaní Goodbye mi Maxo poslal nové demo, ktoré medzi inou prácou za pár minút vytvoril. A ja som hneď vedela, že do toho ideme, vysvetľuje Michaela.

Samotný nápad vznikol asi za 10 minút, no nasledovalo niekoľko mesiacov práce na aranžmáne, spevových linkách a finálnom sounde. „Nikdy som sa nezameriavala na čisto elektronickú hudbu, no my sme sa vybrali smerom, v ktorom som sa úplne našla. Ako hudobne, tak pocitovo.“ Singel prekvapuje aj speváckym výrazom, ktorý sme u M.U.S ešte nepočuli. Michaela opustila zaužívané nízke spevové linky, ktoré boli pre ňu typické a ukázala novú, „jemnejšiu“ tvár svojho hlasu.

Stojí aj za videoklipom

Text singlu Temporary love je podľa slov speváčky o pominuteľnosti pocitov a o potrebe blízkosti druhého človeka. „Z osamelosti sa obklopujeme aj nesprávnymi ľuďmi len preto, aby sme nemuseli čeliť vlastným myšlienkam.“ Melancholicko-senzuálny sound pesničky dopĺňa jednoduchý čiernobiely vizuál, za ktorého výrobou, réžiou a celou postprodukciou stojí samotná speváčka. „Presne som vedela, ako chcem, aby videoklip vyzeral. A napriek tomu, že doteraz som spolupracovala so šikovnými filmármi, už som to nechcela nechať na druhých a len čakať, čo z toho vzíde. Potrebovala som do toho hovoriť, celé si to zorganizovať a zrežírovať.“ Vo videoklipe účinkujú Martina Čulíková a Matej Koreň. O mix singlu sa postaral Matej „Maxo“ Mikloš a o master Mirek Chyška.                    

M.U.S avšak neostane len pri vydávaní singlov. Začiatkom septembra začala pracovať na svojom debutovom albume, ktorý vydá vďaka finančnému grantu od Fondu na podporu umenia v spolupráci s vydavateľstvom go2stage. Predbežný termín jeho dokončenia je naplánovaný na začiatok roka 2019 a singel Temporary love prezrádza, že na ňom nájdeme nielen r’n’b a soul, ale aj súčasnú elektroniku. M.U.S plánuje na albume pokračovať v spolupráci s producentom Matejom „Maxom“ Miklošom, ktorý okrem Littlebeat štúdia pôsobí aj v kapele Solid Move.

Zdroj: Michaela Husárová

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Angelus Fest, Benefičný Angelus Fest predstavil nové miesto konania a kompletnú zostavu kapiel 4. ročníka

Benefičný Angelus Fest predstavil nové miesto konania a kompletnú zostavu kapiel 4. ročníka

Prvý jún nebude len sviatkom všetkých detí, ale aj fanúšikov metalu a rocku v Banskej …