nedeľa - 26. marca, 2023
, Slovenský zväz ľadového hokeja a Žilinský samosprávny kraj podpísali Memorandum o spolupráci
Zdroj: ŹSK

Slovenský zväz ľadového hokeja a Žilinský samosprávny kraj podpísali Memorandum o spolupráci

Žilinská županka Erika Jurinová a prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH)  Miroslav Šatan podpísali v stredu 8. januára Memorandum o spolupráci.

Predstavitelia SZĽH a Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) sa zaviazali k vzájomnej podpore  rozvojových hokejových programov v Žilinskom kraji. Výsledkom spolupráce majú byť aktivity zamerané na rozvíjanie mladých ľudí, či zlepšenie podmienok na športovanie. Tie by mali vyústiť v zriadenie hokejovej stredoškolskej akadémie. ,,Memorandum je záväzkom, že chceme spolupracovať. Sme zriaďovateľom Strednej športovej školy v Žiline, pri ktorej by v budúcnosti mala vzniknúť práve hokejová akadémia. My sa prostredníctvom školy budeme snažiť získavať mládež z celého kraja. Našou úlohou bude pripraviť podmienky na škole tak, aby poskytovala kvalitné vzdelávanie a zároveň podporovala šport na profesionálnej úrovni,“ uviedla županka Erika Jurinová.

Podobnú spoluprácu rozbehol SZĽH aj v niektorých ďalších krajoch. ,,Pre nás asi najdôležitejšia súčasť memoranda je budovanie hokejovej akadémie pri Strednej športovej škole v Žiline. Veríme, že takýto systém budúcich akadémií môže pomôcť nielen hokeju, ale aj školám získať lepší status. Títo žiaci budú mať možnosť spojiť šport aj vzdelávanie a mať obe tieto veci na vysokej úrovni,“ dodal prezident SZĽH Miroslav Šatan.

SZĽH sa v memorande zaviazal pracovať na systémovom riešení generačného problému pohybovej pasivity mládeže a k vytváraniu podmienok pre výchovu špičkových hokejistov ako budúcich spoločenských vzorov detí a mládeže. Žilinská župa bude spolupracovať pri rozvoji parahokeja a športovcov s hendikepom prostredníctvom ich komunitných centier.

Zdroj: ŽSK

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

jarna ocista, V Martine sa začína jarná očista

V Martine sa začína jarná očista

Od pondelka 20.3.2023 sa začne v Martine jarná očista strojnou očistou ulíc a zberom lístia. …