piatok - 23. februára, 2024
, Slovenský zväz ľadového hokeja a Žilinský samosprávny kraj podpísali Memorandum o spolupráci
Zdroj: ŹSK

Slovenský zväz ľadového hokeja a Žilinský samosprávny kraj podpísali Memorandum o spolupráci

Žilinská županka Erika Jurinová a prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH)  Miroslav Šatan podpísali v stredu 8. januára Memorandum o spolupráci.

Predstavitelia SZĽH a Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) sa zaviazali k vzájomnej podpore  rozvojových hokejových programov v Žilinskom kraji. Výsledkom spolupráce majú byť aktivity zamerané na rozvíjanie mladých ľudí, či zlepšenie podmienok na športovanie. Tie by mali vyústiť v zriadenie hokejovej stredoškolskej akadémie. ,,Memorandum je záväzkom, že chceme spolupracovať. Sme zriaďovateľom Strednej športovej školy v Žiline, pri ktorej by v budúcnosti mala vzniknúť práve hokejová akadémia. My sa prostredníctvom školy budeme snažiť získavať mládež z celého kraja. Našou úlohou bude pripraviť podmienky na škole tak, aby poskytovala kvalitné vzdelávanie a zároveň podporovala šport na profesionálnej úrovni,“ uviedla županka Erika Jurinová.

Podobnú spoluprácu rozbehol SZĽH aj v niektorých ďalších krajoch. ,,Pre nás asi najdôležitejšia súčasť memoranda je budovanie hokejovej akadémie pri Strednej športovej škole v Žiline. Veríme, že takýto systém budúcich akadémií môže pomôcť nielen hokeju, ale aj školám získať lepší status. Títo žiaci budú mať možnosť spojiť šport aj vzdelávanie a mať obe tieto veci na vysokej úrovni,“ dodal prezident SZĽH Miroslav Šatan.

SZĽH sa v memorande zaviazal pracovať na systémovom riešení generačného problému pohybovej pasivity mládeže a k vytváraniu podmienok pre výchovu špičkových hokejistov ako budúcich spoločenských vzorov detí a mládeže. Žilinská župa bude spolupracovať pri rozvoji parahokeja a športovcov s hendikepom prostredníctvom ich komunitných centier.

Zdroj: ŽSK

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

fašiangy, Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Vychutnajte si tú pravú fašiangovú atmosféru na prvom tohtoročnom podujatí Múzea slovenskej dediny Už sa …