utorok - 18. júna, 2024
, Speváčka Iva Bittová sa v Žiline predstaví s projektom Mater

Speváčka Iva Bittová sa v Žiline predstaví s projektom Mater

Výrazná osobnosť českej alternatívnej hudobnej scény speváčka Iva Bittová sa 21. septembra predstaví v Žiline, kde uvedie dielo Mater slovenského skladateľa Vladimíra Godára.

„Mater Vladimíra Godára predstavuje jedno z najvýznamnejších diel súčasnej slovenskej vážnej hudby. Je plné emócie, napätia, nádherných melódií, vynikajúcich profesionálnych výkonov. Podieľajú sa na nich Iva Bittová ako sólistka, súbor starej hudby Solamente naturali, Vocale Solamente naturali pod vedením Dušana Billa a pražský dirigent Marek Štryncl,“ uviedol pre médiá organizátor koncertu Pavol Maruščák.

Vladimír Godár pojal svoje hudobné dielo Mater tematicky ako poctu k žene – matke. Dielo nabité tradíciou a históriou zaujme aj nereligióznych poslucháčov. Väčšinu skladieb, ktoré tvoria komponovaný celok, zložil Godár priamo pre Ivu Bittovú. Obidvaja už v minulosti spolupracovali na viacerých úspešných projektoch.

„Myslím si, že Vladimír Godár sa do tohto diela ponoril naozaj hlboko a do istej miery sa mu podarilo nájsť jadro môjho vnútorného hudobného sveta. Téma ženy ako matky je nám obidvom veľmi blízka a evokuje etapu ľudského života, ktorá je pre každého veľmi dôležitá. Celý projekt je vlastne o zúročení toho, čo sme v živote vytvorili a vychovali,“ doplnila speváčka.

Mimoriadne úspešné hudobné dielo slovenského skladateľa Vladimíra Godára získalo medzinárodné uznanie. Album Mater distribuovali po celom svete a dodnes sa ho predalo vyše 10.000 nosičov.

Priaznivci Ivy Bittovej ju okrem Žiliny môžu uvidieť aj v Banskej Bystrici či Bratislave.

Zdroj: TASR, foto: web

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *