štvrtok - 25. júla, 2024
, Spoko spomína a podporuje rodinu skladbou Na vlnách
Foto: Martin Krestián

Spoko spomína a podporuje rodinu skladbou Na vlnách

Spoko Kramár frontman kapely Smola a Hrušky pokračuje vo svojej sólovej tvorbe. Po vydaní úspešných  singlov Plamene a rádiového hitu  Aj ty to tak cítiš s Mirkou Miškechovou, prekvapuje ďalšou emotívnou skladbou Na Vlnách, na ktorej hosťuje aktuálna finalistka Superstar Júlia Kramárová a jej sestra Alžbeta.

Skladba je pomyselné uzavretie a ohliadnutie za obdobím, kedy sa Spoko venoval ako producent a manažér svojím talentovaným neteriam.

„Skladba vznikla počas pobytu v Kanade, kde ma týždeň strávený pri Niagarských vodopádoch fascinoval natoľko, že som počas jednej z nocí napísal tento song.  Dlhší čas som sa trápil s interpretáciou a skúšal najprv s kapelou, potom sám, no stále mi tam niečo chýbalo. Neskôr, keď som začal so spoluprácou pre duo Alžbeta a Júlia mi napadlo, že pesničku ponúknem dievčatám a vyzeralo, že som našiel tie pravé interpretky. Nakoniec ani to sme nedotiahli do uspokojivého hudobného výsledku. Dlho sme hľadali ten správny aranžmán a stále tam niečo chýbalo. Dokonca sme k songu natočili aj prvé zábery do klipu, ale ostalo rozpracované,“ opisuje vznik skladby Spoko.

Podľa Spoka pesničke nakoniec pomohla náhoda. Počas pandémie si  prechádzal archív skladieb a narazil opäť na song Na vlnách. Vyskúšal do toho zapojiť svoj hlas a vtedy to do seba zapadlo. Konečne  mal pocit, že toto je to, čo celý čas skladbe chýbalo.  Pre mňa má skladba a rovnako aj klip retrospektívny charakter a určitú symboliku. Pripomína mi štyri roky spoločnej spolupráce a zároveň je to štvrtá spoločne vydaná skladba resp. na ktorej sa taktiež podieľali aj dievčatá ako projekt Alžbeta a Júlia. S kapelou Smola a Hrušky to boli single Only love a Zelený čaj, prvý samostatný singel Zámky lásky a moja aktuálna novinka Na vlnách,“ doplnil frontman kapely.

Tretí videoklip zo Spokovho sólového projektu sa natáčal v kanadskej Niagare, na Liptove a na Spiši.  Za výbornou prácou s kamerou a vizuálnymi trikmi stojí dvorný kameraman Pavol Varga. Použité boli aj zábery z pôvodného materiálu, ktoré natáčali Martin Krestián, Mário Puzder, Matej Cvengroš a taktiež sa použili aj archívne zábery Spoka Kramára. Mixáž a zvuk mal na starosti Pavol Fecík.

 

Zdroj: Martin Hlavatý / manažér Smola a Hrušky

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Adam Ďurica, Adam Ďurica prichádza s novinkou DROBNOSTI a ohlasuje termíny výročných koncertov

Adam Ďurica prichádza s novinkou DROBNOSTI a ohlasuje termíny výročných koncertov

Adam Ďurica vydáva svoju novinku DROBNOSTI. Novinka je nielen predzvesťou pripravovaného nového albumu, vyhlásením výnimočných …