sobota - 18. mája, 2024
, Školáci z Martina v pondelok nastupujú do škôl
Foto: Ilustračné/Pixabay.com

Školáci z Martina v pondelok nastupujú do škôl

Na základe uvoľňovania opatrení v súvislosti so zamedzením šírenia koronavírusu SARS-CoV-2 od pondelka 1. júna nastúpia do vybraných ročníkov aj žiaci martinských materských a základných škôl.

V súlade s Rozhodnutím ministra školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky a vydanými pokynmi k organizácii a podmienkam výchovy a vzdelávania materských a základných škôl do konca školského roku 2019/2020 mesto Martin ako zriaďovateľ škôl a školských zariadení v spolupráci s riaditeľmi materských a základných škôl rozhodlo o otvorení materských a základných škôl s ohľadom na miestne podmienky, ale aj s ohľadom na personálne, materiálne a priestorové možnosti s rešpektovaním počtu detí v skupine.

„Som nesmierne rád, že deti nastúpia do škôl ešte počas školského roku 2019/2020. Ako lekár viem, že k tomu napomohlo predovšetkým zodpovedné správanie a dodržiavanie hygienicko-epidemiologických nariadení. Chcel by som preto poďakovať aj obyvateľom nášho mesta, že boli trpezliví a poctiví. Verím taktiež, že táto poctivosť a opatrnosť nám ešte ostane a úspešne sa vyhneme potenciálnemu návratu COVID-19,“ povedal primátor mesta Martin Ján Danko.

Otvorenie materských a základných škôl sa riadi prísnymi pokynmi, ktoré sa týkajú počtu žiakov, preferenčného prijímania žiakov do tried, pedagogického a nepedagogického dozoru, stravovania a iných. „V Martine sa nám podarilo vytvoriť priestor pre všetkých školákov v jednotlivých základných školách, aj vďaka tomu, že žiaci druhého stupňa základných škôl ešte do škôl nenastupujú. Situácia v materských školách je iná a nie je možné vziať všetky deti, ktorých rodičia majú o umiestnenie záujem, ale verím, že sa to čoskoro zmení a my sa vrátime k normálu. Dovtedy urobíme všetko v našich silách na zvýšenie kapacít našich zariadení,“ doplnil Ján Danko. V pondelok nastúpi do materských a základných škôl v Martine približne 70% všetkých detí.

Zdroj: Mesto Martin

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Centrum národnej kultúry, Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Pridajte sa k oslavám Dní mesta Martin 2024! Od 14. do 16. júna sa v …