piatok - 1. marca, 2024
, Spoko vydáva nový singel a EP s názvom Láska2

Spoko vydáva nový singel a EP s názvom Láska2

Spoko Kramár frontman kapely Smola a Hrušky pokračuje vo svojej sólovej tvorbe. Po vydaní úspešných  singlov Plamene, Na vlnách a rádiového hitu  Aj ty to tak cítiš, prichádza s ďalšou novinkou Láska2, ktorej názov nesie aj jeho prvé debutové EP.

„Skladba sa rodila a dozrievala dlhší čas. Snažil som sa v nej zachytiť moje pocity z komplikovaných vzťahov, ktoré som zažil. V texte piesne sú zobrazené príbehy, keď som sa ocitol v nešťastnej situácii, ktorá dopadla zle mojou vinou. Ako to v živote býva, karma nečakala a ocitol som sa zrazu aj na tej druhej strane. Všetko sa muselo zahojiť časom. Námet na song bol jasný, ale pracovať s ním som začal, až keď mi napadol názov a termín skladby Láska², ktorý ma fascinoval svojou obrazotvornosťou. Myslím, že fanúšikovia sa určite nájdu v niektorej z postáv môjho pohľadu na tieto citlivé vzťahové situácie“, opisuje zrod pesničky Spoko Kramár.

Štvrtý videoklip k singlu Láska2 zo Spokovho sólového projektu sa natáčal v priestoroch reštaurácie v Spišskej Novej Vsi.  Za čiernobielym klipom stojí kameraman a fotograf  Peter Regec. Hlavnú úlohu zahrala Bianca Jančurová z tanečnej skupiny Denzz Industry a Divadelného Sveta. Mixáž a zvuk mal na starosti Martin Migaš z nahrávacieho štúdia Perina v Prešove. Okrem Spoka, ktorý nahral väčšinu nástrojov, sa na skladbe hudobne podieľali basgitarista Ján Matúš, ale aj Martin Pižem z domovskej Smola a Hrušky, ktorý nahral gitaru. V zboroch môžete počuť Mirku Miškechovú, ktorá nahrala svoj vokálny part počas nahrávania singlu Aj ty to tak cítiš.

Spoko práve vyráža na ďalšie zastávky špeciálnej Pesničkovej talkshow spolu so skvelým hudobným hosťom, ktorým nie je nik iný ako Mirka Miškechová za doprovodu klaviristu Mareka Masarika. Premiéru tohto nového hudobného projektu absolvovali na hrade Beckov s repertoárom svojich najväčších hitov i starých nehraných skladieb v nových akustických aranžmánoch. Punkový romantik a jeho hudobní hostia odohrajú  2-hodinový program a ponúknu opäť jedinečný hudobný zážitok pre svojich fanúšikov.

Zdroj: Martin Hlavatý / manažér Smola a Hrušky

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Adam Ďurica a Peter Lipa, Adam Ďurica a Peter Lipa nahrali spoločnú pieseň s názvom Chcel by som vedieť

Adam Ďurica a Peter Lipa nahrali spoločnú pieseň s názvom Chcel by som vedieť

„K našej spolupráci sme sa dostali pomerne dosť neskoro, vzhľadom na to, ako dlho sa …