utorok - 21. mája, 2024
, The Cranberries vydajú album, na ktorom sa ešte podieľala zosnulá speváčka

The Cranberries vydajú album, na ktorom sa ešte podieľala zosnulá speváčka

Írska rocková kapela The Cranberries v uplynulých dňoch zverejnila skladbu All Over Now. Muzikanti si novinkou zároveň pripomenuli prvé výročie smrti speváčky Dolores O’Riordan, ktorá zomrela 15. januára 2018 vo veku 46 rokov.

All Over Now sa bude nachádzať na očakávanom poslednom albume skupiny In The End, ktorý sa dostane na trh 26. apríla. Nahrávka bude obsahovať celkovo 11 skladieb, na ktorých príprave sa podieľala aj Dolores O’Riordan. Jej kolegov po smrti líderky čakalo dokončenie piesní.

„Dolores sa veľmi tešila na nahrávanie albumu a tiež na to, že sa opäť vrátime na cesty a zahráme nové skladby naživo,“ povedal pre britský magazín New Musical Express (NME) gitarista Noel Hogan. Na produkcii štúdiovky sa podieľal Stephen Street.

Pripomíname, že Dolores O’Riordan sa vlani vo veku 46 rokov utopila v dôsledku otravy alkoholom. Našli ju vo vani v londýnskom hoteli, v ktorom pracoval na nahrávaní albumu. Nezanechala list na rozlúčku ani nič nenasvedčovalo tomu, že by si siahla na život. Podľa koronerky bola jej smrť nehodou.

Kapela The Cranberries vznikla v roku 1989 pod názvom The Cranberry Saw Us. Neskôr názov zmenili na súčasnú podobu. Popularitu si táto hudobná formácia získala už svojim debutovým albumom Everybody Else Is Doing It, So Why Can´t We? z roku 1993. Po celom svete sa predalo vyše 40 miliónov kusov. Okrem toho majú na konte ďalších sedem štúdiových albumov No Need To Argue (1994), To The Faithful Departed (1996), Bury The Hatchet (1999), Wake Up And Smell The Coffee (2001), Roses (2012) či Something Else (2017).

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Angelus Fest, Benefičný Angelus Fest predstavil nové miesto konania a kompletnú zostavu kapiel 4. ročníka

Benefičný Angelus Fest predstavil nové miesto konania a kompletnú zostavu kapiel 4. ročníka

Prvý jún nebude len sviatkom všetkých detí, ale aj fanúšikov metalu a rocku v Banskej …