piatok - 14. júna, 2024
, Spoznávajte prírodu okolo nás spolu s Múzeom slovenskej dediny

Spoznávajte prírodu okolo nás spolu s Múzeom slovenskej dediny

Múzeum slovenskej dediny pozýva všetkých na 12. ročník podujatia Človek a príroda už túto nedeľu 11. septembra o 10:00 hodine.

Podujatie s názvom Človek a príroda je zamerané na spoznávanie živej a neživej prírody. Návštevníkom sa môžu tešiť na výstavu aktuálne rastúcich húb spojenú s hubárskou poradňou. Na svoje si prídu aj obdivovatelia skulentov a kaktusov, ktoré predstavia súkromní pestovatelia a zároveň poradia návštevníkom pri ich pestovaní. Pre milovníkov orchideií bude pripravená výstava exotických kúskov.

Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín zabezpečí výstavu mäsožravých rastlín a ochutnávku chilli papričiek a štipľavých omáčok. Výstava bude spojená s predajom a pestovateľskou poradňou.

Ďalej je pripravená výstava Potvory z našich potokov, ktorá predstaví obyvateľom bezstavovce žijúce v našich tečúcich vodách. Návštevníci si budú môcť z misky vytiahnuť živého vodného bezstavovca a pozrieť pod mikroskopom, pričom sa dozvedia informácie o ekológii a biológii daného druhu. Nemenej zaujímavé bude aj oboznámenie sa so zaujímavosťami a osobitosťami zo života hmyzu.

Súkromná farma z Turca bude prezentovať ekologické hospodárenie a chov pôvodného karpatského plemena koní – huculov.

V programe Drevo-hlina-kameň sa návštevníci budú môcť oboznámiť s procesmi tradičného staviteľstva, dozvedieť sa informácie o spôsobe stavania tradičnej architektúry, ktorá umožňuje rekonštruovať staré, alebo budovať nové drevenice, kamenné stavby či domy z hlinených tehál.

Pracovníci Národného parku Malá Fatra priblížia významné rastliny a živočíchy formou výstavy Druhy európskeho významu na Slovensku. Návštevníci na nej uvidia dermoplastické preparáty živočíchov a zábavnou formou sa dozvedia o krásach a zaujímavostiach našich 9 národných parkov. V bloku Vláčik – separáčik sa deti naučia a prakticky si vyskúšajú triedenie odpadu, v tvorivej dielničke si môžu vyrobiť ekopeňaženku. V bloku Vtáčiky na kŕmidle sa návštevníci hravou formou naučia poznávať vtákov v zime na kŕmidle, poradíme im zásady prikrmovania, uvidia rozdiel medzi kŕmidlom a búdkou.

Návštevníci sa budú môcť oboznámiť s odpadovým hospodárením a s ním spojenou nevyhnutnosťou recyklácie, ktorú predstaví firma Brantner. Súčasťou prezentácie budú ekohry, kvízy, osemsmerovky a omaľovánky s environmentálnou tematikou pre detských návštevníkov.

Pre deti bude pripravené vozenie na huculoch.

A o 13.30 h. sa v kostole z Rudna bude konať rímskokatolícka svätá omša.

, Spoznávajte prírodu okolo nás spolu s Múzeom slovenskej dediny

Zdroj: snm.sk

Foto: zdroj

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Purist, Barmuseum: Purist

Barmuseum: Purist

festHUDOBNE  v Barmuseum po piate! Fanúšikovia elektropopu si  môžu do svojho kalendára zaznačiť dôležitý dátum …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *