sobota - 20. augusta, 2022
, Spoznávajte prírodu okolo nás spolu s Múzeom slovenskej dediny

Spoznávajte prírodu okolo nás spolu s Múzeom slovenskej dediny

Múzeum slovenskej dediny pozýva všetkých na 12. ročník podujatia Človek a príroda už túto nedeľu 11. septembra o 10:00 hodine.

Podujatie s názvom Človek a príroda je zamerané na spoznávanie živej a neživej prírody. Návštevníkom sa môžu tešiť na výstavu aktuálne rastúcich húb spojenú s hubárskou poradňou. Na svoje si prídu aj obdivovatelia skulentov a kaktusov, ktoré predstavia súkromní pestovatelia a zároveň poradia návštevníkom pri ich pestovaní. Pre milovníkov orchideií bude pripravená výstava exotických kúskov.

Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín zabezpečí výstavu mäsožravých rastlín a ochutnávku chilli papričiek a štipľavých omáčok. Výstava bude spojená s predajom a pestovateľskou poradňou.

Ďalej je pripravená výstava Potvory z našich potokov, ktorá predstaví obyvateľom bezstavovce žijúce v našich tečúcich vodách. Návštevníci si budú môcť z misky vytiahnuť živého vodného bezstavovca a pozrieť pod mikroskopom, pričom sa dozvedia informácie o ekológii a biológii daného druhu. Nemenej zaujímavé bude aj oboznámenie sa so zaujímavosťami a osobitosťami zo života hmyzu.

Súkromná farma z Turca bude prezentovať ekologické hospodárenie a chov pôvodného karpatského plemena koní – huculov.

V programe Drevo-hlina-kameň sa návštevníci budú môcť oboznámiť s procesmi tradičného staviteľstva, dozvedieť sa informácie o spôsobe stavania tradičnej architektúry, ktorá umožňuje rekonštruovať staré, alebo budovať nové drevenice, kamenné stavby či domy z hlinených tehál.

Pracovníci Národného parku Malá Fatra priblížia významné rastliny a živočíchy formou výstavy Druhy európskeho významu na Slovensku. Návštevníci na nej uvidia dermoplastické preparáty živočíchov a zábavnou formou sa dozvedia o krásach a zaujímavostiach našich 9 národných parkov. V bloku Vláčik – separáčik sa deti naučia a prakticky si vyskúšajú triedenie odpadu, v tvorivej dielničke si môžu vyrobiť ekopeňaženku. V bloku Vtáčiky na kŕmidle sa návštevníci hravou formou naučia poznávať vtákov v zime na kŕmidle, poradíme im zásady prikrmovania, uvidia rozdiel medzi kŕmidlom a búdkou.

Návštevníci sa budú môcť oboznámiť s odpadovým hospodárením a s ním spojenou nevyhnutnosťou recyklácie, ktorú predstaví firma Brantner. Súčasťou prezentácie budú ekohry, kvízy, osemsmerovky a omaľovánky s environmentálnou tematikou pre detských návštevníkov.

Pre deti bude pripravené vozenie na huculoch.

A o 13.30 h. sa v kostole z Rudna bude konať rímskokatolícka svätá omša.

, Spoznávajte prírodu okolo nás spolu s Múzeom slovenskej dediny

Zdroj: snm.sk

Foto: zdroj

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

HK Martin, Martinskí Rytieri odštartovali prípravu úspešne. Porazili Žilinu

Martinskí Rytieri odštartovali prípravu úspešne. Porazili Žilinu

Hokejová príprava Martina pred novou sezónou Tipos SHL ligy začala 11.8.2022, úvodným derby zápasom so …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *