nedeľa - 14. júla, 2024
, Staronový zimný štadión opäť slúži žilinskému hokeju

Staronový zimný štadión opäť slúži žilinskému hokeju

Vedenie mesta Žilina odovzdalo v pondelok 16. novembra 2015 žilinským hokejistom a verejnosti zrekonštruovaný zimný štadión. Rozsiahle rekonštrukčné práce boli vykonávané od júna tohto roka. Financie na opravu štadióna vo výške 1 010 000 eur získalo mesto od vlády Slovenskej republiky na jej výjazdovom rokovaní v Žiline dňa 8. októbra 2014.

Mesto Žilina v pondelok 16. novembra 2015 po rozsiahlej rekonštrukcii oficiálne odovzdalo zimný štadión do užívania športovcom a aj fanúšikom ľadového hokeja. Oficiálneho otvorenia sa za mesto Žilina zúčastnil primátor Igor Choma, prvý zástupca primátora Patrik Groma, druhý zástupca primátora a podpredseda predstavenstva MsHK Anton Trnovec, predseda Žilinského samosprávneho kraja Juraj Blanár, viceprezident SZĽH Dušan Mráz, generálny sekretár SZĽH Róbert Pukalovič, predseda predstavenstva MsHK Marián Tittl, zástupcovia MsHK, zástupcovia zhotoviteľa prác, ktorým bola firma DAG s.r.o. a iní vzácni hostia.

„Slovenský zväz ľadového hokeja je veľmi šťastný, že sa podarilo zrekonštruovať priestory najstaršieho krytého zimného štadióna na Slovensku. Chcem sa poďakovať vláde Slovenskej republiky, že prispela výraznou finančnou mierou k rekonštrukcii a tak isto aj primátorovi mesta Žilina Igorovi Chomovi za úsilie, ktoré vynakladá na zveľadenie a podporu ľadového hokeja v Žiline,“ povedal v úvodnom slove viceprezident Slovenského ľadového hokeja Dušan Mráz.

Najväčšia investícia sa dotkla vzduchotechniky, ktorá zlepšuje odvetrávanie šatní, ale aj hracej plochy. Taktiež umožňuje v prípade potreby vykurovanie a znižuje výskyt hmly na ľadovej ploche. Menili sa mantinely pre splnenie novej smernice, rekonštruovala sa elektroinštalácia, vybudovalo sa nové ozvučenie. Rekonštrukcia šatní bola vykonaná nielen v starej hale, ale aj v tréningovej hale. Taktiež sa spevňovala strecha starej haly a celkovo prešla výraznou obnovou.

Žilinský hokejový štadión patrí k najstarším krytým štadiónom na území Slovenska ešte z čias Československa. Stavba sa začala stavať v roku 1958 a dokončená bola v roku 1961 podľa projektov Milana Hodoňa a Jána Dlhopolčeka. Slávnostné otvorenie haly sa uskutočnilo 4. januára 1961 zápasom žilinských hokejistov so švajčiarskym družstvom Young Sprinters Neuchâtel. Hala mala kapacitu 6 200 divákov, z toho 1 100 miest bolo vyhradených na státie.

 Autor: Pavol Čorba/hovorca mesta Žilina
Foto: Mesto Žilina

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *