nedeľa - 19. mája, 2024
stroon, V Barmuseu budú znieť synťáky, gitara i vibrafón. V jeho sále vystúpi multiinštrumentalista – Stroon

V Barmuseu budú znieť synťáky, gitara i vibrafón. V jeho sále vystúpi multiinštrumentalista – Stroon

Stroon je pulzujúcim elementom na slovenskej hudobnej scéne. Nielen vďaka vibrafónu, ktorý je jeho hlavným nástrojom, ale aj vďaka škále projektov a spoluprác, v ktorých necháva svoj rukopis. Zasnenosť, kontemplácia, snaha o beztiažovosť, konceptualita, to všetko vo vnútri. Modalita, rytmické štruktúry, minimalizmus, skreslenie, synthové plochy a proto-melodika navonok.

Svoje živé hrania sa snaží vždy prispôsobiť miestu, času a divákom. Preto v jeho setoch môže zaznieť skorá elektronika, akustické kompozície, dystopické improvizácie, solárne prelúdia, ale aj jeho najnovšia tvorba. Tá je na svete od 21.mája 2020 na LP/digital vo vydavateľstve Deadred Records / Starcastic a má názov Temple Timbre Embers.

Stroon v Barmuseum, 24.9.2021 o 20tej

Stroon na seba upozornil v roku 2010 debutom Ruine Noire, ktoré si vyslúžilo veľmi pozitívne ohlasy. Odvtedy takmer každý rok prináša správu o svojom momentálnom hudobnom smerovaní. Smithereens, Triple Farewell a Impermanence pre neho znamenali objavovanie vlastného “elektronického” jazyka, ku ktorému postupne pripájal vibrafón. Dané skúmania vyvrcholili singlom Astatine, ktorý sa hneď po vydaní stal jednou z najhranejších skladieb v rotácii Rádia_FM.

Okrem vydávania svojich sólových albumov, bol, resp. je členom rôznorodých formácií a ansámblov (PPE, Cluster Ensemble, Veni Ensemble). Veľkú časť jeho tvorby predstavuje hudba pre divadelné predstavenia (Jumika, Vegánska Apokalypsa, Folklore not War, Artina & Onno), filmy (Ócuka, Parralel, Ikony), či site-specific performance (Biela Noc, Signal), eventy (Zlatý Klinec) a reklamy (J&T Banka). Podieľal sa na projekte Play Dow Jones, ktorý získal cenu bronzového leva na festivale Cannes Lions 2016. Spolupracoval na niekoľkých aplikáciách a hrách, či už ako autor
hudby, alebo ako sound dizajnér (Pištove Vajcia, Vulkanist, Hellmut). Sólovo odohral za posledných desať rokov množstvo koncertov na Slovensku aj v zahraničí.

Multiinštrumentalista, Stroon, vystúpi so svojím setom v martinskom Barmuseu už tento piatok, 24.9.2020 o 20tej.

Predpredaj vstupeniek: Ticketlive.sk

Z verejných zdrojov podporil fond na podporu umenia.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Centrum národnej kultúry, Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Pridajte sa k oslavám Dní mesta Martin 2024! Od 14. do 16. júna sa v …