nedeľa - 19. mája, 2024
, Študenti z nášho gympla potrebujú pomoc: Nemajú peniaze na účasť v celosvetovom finále robotickej súťaže!

Študenti z nášho gympla potrebujú pomoc: Nemajú peniaze na účasť v celosvetovom finále robotickej súťaže!

Študenti z Gymnázia V. P. Tótha v Martine postúpili na celosvetové finále robotickej súťaže RoboCup do Nagoye v Japonsku. V týchto dňoch však o všetkom rozhodujú financie.

O úspechoch mladích študentov sme v Rádiu Rebeca informovali už v minulom roku. Opäť sa im zadarilo a postúpili na celosvetové finále robotickej súťaže RoboCup do Nagoye v Japonsku. Problémom sú však financie, ktorými by vykrili všetky náklady súvisiace s cestou a reprezentáciou. O probléme informovala v predchádzajúcich dňoch aj Alica Karkušová, učiteľka informatiky z GVPT v Martine. „Všetci tí, ktorí ma poznajú vedia, že pre šikovných žiakov sa snažím urobiť najviac ako sa dá. Preto prosím mojich priateľov o nezištnú pomoc. Naši študenti postúpili na celosvetové finále robotickej súťaže RoboCup do Nagoye (Japan). Snažím sa pre nich získať financie, aby tam vôbec mohli ísť. Chalani sú šikovní. Robotov programujú v LeJOSe (Java for Lego Mindstorms) a v C. Pomohol by nám príspevok v akejkoľvek výške. Pomôžete im? Podporíte šikovných budúcich ajťákov,“ napísala Karkušová na sociálnu sieť. Celosvetové finále súťaže sa uskutoční v júli 2017.

Na Gymnáziu Viliama Paulinyho-Tótha v Martine už 3 roky funguje robotický krúžok, ktorého členovia sú deti zo základných škôl mesta Martin ale taktiež aj zo samotného gymnázia. Okrem úspechu v súťaži Robocup majú školáci za sebou niekoľko umiestnení na stupňoch víťazov v celoslovenskom meradle a 1.mesto v Teamworku na stredoeurópskom semifinále súťaže First Lego League 2017 v Debrecéne. Je to nastupujúca generácia v robotike, ktorá ma obrovský potenciál. Dôkazom je získaná nominácia na celosvetovú súťaž RoboCup.

Mrzí ma, že musím takto žobrať. Na Slovensku školstvo nemá dostatočné zdroje na uhradenie cesty,“ tvdí Karkušová. Výzva na podporu študentov odštartovala 18. apríla a potrvá do 24. júla 2017. „Myslím si však, že do múdrych detí sa oplatí investovať. Slovensko potrebuje šikovných ľudí a toto je šanca dať študentom obrovskú motiváciu pracovať na sebe ďalej, zažť úspech a konkurovať iným na medzinárodnom poli. Som presvedčená, že ich podporou Slovensko získa budúcich vynikajúcich odborníkov v oblasti IT a robotiky. Potešíme sa nielen príspevku, ale aj keď tento odkaz budete zdieľať a šíriť medzi ľudí, ktorí radi podporia šikovných chalanov z Martina. velikánske ďakujem…“ 

Podporiť študentov môžete prostredníctvom výzvy na ĽudiaĽuďom.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Centrum národnej kultúry, Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Pridajte sa k oslavám Dní mesta Martin 2024! Od 14. do 16. júna sa v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *