piatok - 24. mája, 2024
, Štyri dni s modelármi z Považia a Deň železnice v Kysuckom múzeu v Čadci

Štyri dni s modelármi z Považia a Deň železnice v Kysuckom múzeu v Čadci

Pri príležitosti Dňa železnice, ktorý sa bude konať v nedeľu  15. mája Kysucké múzeum v Čadci pripravilo v spolupráci s Klubom železničných modelárov z Považia prezentáciu – výstavu modulového koľajiska na ktorom budú jazdiť modely vláčikov. Výstava sa bude niesť pod názvom „Štyri dni s modelármi“ a potrvá od 12. do 15. mája v Raganovom mlyne v Skanzene Nová Bystrica – Vychylovka.

Modulové koľajisko budú obsluhovať členovia klubu, ktorí Vám veľmi radi poskytnú bližšie informácie o svojom koníčku. Nedeľu  si môžete okrem prechádzky skanzenom a návštevy výstavy vychutnať jazdu na drezine a na Historickej lesnej železnici, ktorej prezentácia  jej pôvodného a súčasného využitia  bude pre návštevníkov pripravená od 9.15 hod. Pokiaľ sa rozhodnete stráviť nedeľu v skanzene, tak tú  Vám o 13.30 hod. spríjemní ľudová hudba  z Novej Bystrice.

„Klub železničných modelárov Považia Považská Bystrica vznikol v roku 2011 z iniciatívy dlhodobých nadšencov železničného modelárstva, ktorí sa sústreďovali na železničnom krúžku v rámci Centra voľného času. Od roku 2011 prešli pod vlastné občianske združenie a začali modelovať železnicu formou modulov, ktoré sú pospájané a vytvárajú dlhú trať. Štandardizované rozhranie modulov umožňuje sa pripájať na moduly iných klubov a vytvárať tak nekonečné variácie trate a krajiny. V súčasnosti klub vlastní takmer 50 metrov modelovej železnice a staníc na motívy skutočnej trate Nemšová- Lednické Rovne. Združenie sa okrem výstav železnice venuje dopravnej výchove, organizovaniu podujatí a zhromažďovaniu artefaktov železničnej premávky v Čechách a na Slovensku,“ informoval Peter Lengyel predseda Klubu Železničných modelárov Považia.

Autor: Darina Hnidková
Foto: Kysucké múzeum v Čadci

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *