nedeľa - 21. júla, 2024
, Súčasťou Otvoreného kraja sú aj župné nemocnice

Súčasťou Otvoreného kraja sú aj župné nemocnice

Kysucká nemocnica s poliklinikou Čadca, Liptovská nemocnica s poliklinikou MUDr. Ivana Stodolu Liptovský Mikuláš, Hornooravská nemocnica s poliklinikou Trstená a Dolnooravská nemocnica s poliklinikou MUDr. L. Nadáši Jégeho Dolný Kubín a Oravská poliklinika Námestovo prechádzajú modernizáciou a zlepšovaním kvality poskytovaných služieb.

Už v dnešných dňoch si pacienti môžu počas návštevy u lekára pozrieť reportáže zo zdravotníctva, zdravého životného štýlu i sociálnej oblasti na LCD monitoroch. Dozvedia sa napríklad, že práve v ich nemocnici sa nachádza nový RTG prístroj alebo vynikajúce gynekologické oddelenie. „V zariadeniach sa spolu nachádza osem monitorov, ktoré sú už plne funkčné a postupne k nim pribudnú ďalšie tri,“ vysvetlila riaditeľka odboru zdravotníctva Anna Majbíková.

V súvislosti s prezentáciou zdravotníckych zariadení vytvoril ŽSK dokumentárny film, v ktorom predstavuje vysoko kvalitné oddelenia nachádzajúce sa medzi najlepšími na Slovensku. Prioritou je, samozrejme, pacient, ktorý sa počas záberov dozvie, aké služby župné nemocnice poskytujú, v čom sú špičkou medzi konkurentmi a aké materiálno-technologické vybavenie a odborný personál ponúkajú. Film je možné vidieť na všetkých monitoroch zdravotníckych zariadení Žilinského samosprávneho kraja, v autobusoch dopravcu SAD LIORBUS na Orave a v Liptove a na Youtube kanáli Žilinskej župy.

Na území kraja sa každý mesiac uskutočňujú desiatky podujatí, ktoré si zaslúžia pozornosť aj tých, ktorí sa ich nezúčastnili osobne. V rámci projektu Otvorený kraj sa ŽSK snaží neustále približovať občanom jednotlivých regiónov a poskytovať im aktuálne a zaujímavé informácie. Na svojich oficiálnych Facebookových stránkach (Žilinský samosprávny kraj) zverejňuje každý deň nové príspevky, videá či fotky. Záujemcovia si môžu nájsť aj samostatný Youtube kanál Žilinskej župy, kde každý týždeň pribúdajú reportáže z udalostí na Kysuciach, Orave, Hornom Považí, Liptove či Turci. Okrem týchto online aktivít sa kraj rozhodol vykročiť bližšie k ľuďom a ponúknuť im možnosť sledovať dianie napríklad pri cestovaní autobusom alebo pri návšteve zdravotníckych zariadení.

V regiónoch Oravy a Liptova zabezpečuje autobusovú dopravu zmluvný dopravca SAD LIORBUS, ktorého cestujúci si môžu vyplniť čas sledovaním videoreportáží už v 82 vozidlách. „Zatiaľ čo sa ľudia presúvajú do práce, domov alebo na výlet, stanú sa súčasťou diania v ich regióne. Dozvedia sa tak, čo sa deje v ich okolí a zároveň si spríjemnia chvíle cestovania. Našim cieľom nie je len organizovať stovky podujatí ročne, ale najmä prilákať našich obyvateľov, aby sa o tieto veci zaujímali, aby sa zapojili do rozvoja svojho regiónu a získali vždy kvalitné a pútavé informácie,“ informoval žilinský župan Juraj Blanár.

Zdroj: ŽSK

Ilustračná foto: Internet

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *