streda - 31. mája, 2023
, Zriedkavá a vzácna hudobná formácia s názvom Balkansambel chystá vystúpenia

Zriedkavá a vzácna hudobná formácia s názvom Balkansambel chystá vystúpenia

V sále martinského Barmusea 18. marca o 20. hodine a v Žiline na festivale Hudba sveta 19. marca s radosťou očakávame vystúpenie slovenskej hudobnej formácie Balkansambel.

Balkansambel, to je hudba plná temperamentu, pestrosti, odvahy siahnuť na originalitu hlasov a striedavých taktov. Zdroje veselých i melancholických melódií čerpá na Balkáne, v Bulharsku, Srbsku, Macedónsku… a na Slovensku. Poslucháčov očarúvajú hlasové ozdoby a nástroje, ktoré výdávajú hrkotavý zvuk. Dominujú, samozrejme, heligón, akordeón, perkusie, bicie, klarinet, trúbka. Keď to skladba vyžaduje, tak aj strunové a klávesové, dokonca cimbal a gajdy – podľa zloženia kapely a jej reportoáru.

Balkansambel má mnoho sympatizantov. Veď sa sformoval už v roku 2009. Priťahuje svojím dynamickým tanečným rytmom, vtipnosťou a orientálnym, ťahavým zakončovaním piesní. Vedúcim kapely je Marek Pastírik (saxofón, duduk, kaval, gajdy a taragot), manažérom a zástupcom šéfa Martin Noga (trombón a bas trúbka). Ďalšími členmi sú Juraj Hodas (heligón), Peter Vaňouček (akordeón), Andrej Rázga (trúbka), Martin Králik (bicie, perkusie), Zuzana Burianová (spev), Anna Bomborová (spev), Viktória Kovalčíková (spev, klarinet).

V týchto dňoch s nimi vystúpia ako hostia vynikajúci umelci pôvodom z Arménska: Karine Sarkisian – speváčka, klaviristka, skladateľka. V súčasnosti býva a pôsobí v Martine. David Yengibarian – známy akordeonista a skladateľ. V tomto čase žije v Budapešti. Karine má nádherný soprán, dokáže ním vymodelovať orientálne triky – melizmy, ktoré v nás vyvolávajú pocit dokonalej krásy; David sa predstavuje svojou hrou ako neprekonateľný umelec, získal si vo svete množstvo priateľov a fanúšikov.

Lístky sú v predpredaji v sieti Ticketportal a v Barmuseu.

Autor: Margita Gnypová

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Tublatanka, Tublatanka vydáva dlhoočakávaný album Uprostred chaosu a predstavuje novú skladbu Dobrí priatelia

Tublatanka vydáva dlhoočakávaný album Uprostred chaosu a predstavuje novú skladbu Dobrí priatelia

Legenda československej rockovej scény skupina Tublatanka vydáva dlhoočakávaný album. Na novinke s názvom Uprostred chaosu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *