streda - 8. decembra, 2021
, Zriedkavá a vzácna hudobná formácia s názvom Balkansambel chystá vystúpenia

Zriedkavá a vzácna hudobná formácia s názvom Balkansambel chystá vystúpenia

V sále martinského Barmusea 18. marca o 20. hodine a v Žiline na festivale Hudba sveta 19. marca s radosťou očakávame vystúpenie slovenskej hudobnej formácie Balkansambel.

Balkansambel, to je hudba plná temperamentu, pestrosti, odvahy siahnuť na originalitu hlasov a striedavých taktov. Zdroje veselých i melancholických melódií čerpá na Balkáne, v Bulharsku, Srbsku, Macedónsku… a na Slovensku. Poslucháčov očarúvajú hlasové ozdoby a nástroje, ktoré výdávajú hrkotavý zvuk. Dominujú, samozrejme, heligón, akordeón, perkusie, bicie, klarinet, trúbka. Keď to skladba vyžaduje, tak aj strunové a klávesové, dokonca cimbal a gajdy – podľa zloženia kapely a jej reportoáru.

Balkansambel má mnoho sympatizantov. Veď sa sformoval už v roku 2009. Priťahuje svojím dynamickým tanečným rytmom, vtipnosťou a orientálnym, ťahavým zakončovaním piesní. Vedúcim kapely je Marek Pastírik (saxofón, duduk, kaval, gajdy a taragot), manažérom a zástupcom šéfa Martin Noga (trombón a bas trúbka). Ďalšími členmi sú Juraj Hodas (heligón), Peter Vaňouček (akordeón), Andrej Rázga (trúbka), Martin Králik (bicie, perkusie), Zuzana Burianová (spev), Anna Bomborová (spev), Viktória Kovalčíková (spev, klarinet).

V týchto dňoch s nimi vystúpia ako hostia vynikajúci umelci pôvodom z Arménska: Karine Sarkisian – speváčka, klaviristka, skladateľka. V súčasnosti býva a pôsobí v Martine. David Yengibarian – známy akordeonista a skladateľ. V tomto čase žije v Budapešti. Karine má nádherný soprán, dokáže ním vymodelovať orientálne triky – melizmy, ktoré v nás vyvolávajú pocit dokonalej krásy; David sa predstavuje svojou hrou ako neprekonateľný umelec, získal si vo svete množstvo priateľov a fanúšikov.

Lístky sú v predpredaji v sieti Ticketportal a v Barmuseu.

Autor: Margita Gnypová

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Mladá kapela Taký Svet to svoj prvý rok na hudobnej scéne poriadne rozbalila

Mladá kapela Taký Svet to svoj prvý rok na hudobnej scéne poriadne rozbalila

Tentokrát kapela Taký svet prichádza s rockovou peckou s názvom Poslednýkrát. Len pár dní po …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *