nedeľa - 4. júna, 2023
, Sudová přitažlivost. Kto iný ako Alkehol by mohol takto originálne nazvať nový album

Sudová přitažlivost. Kto iný ako Alkehol by mohol takto originálne nazvať nový album

Skupina Alkehol vydala nový album s názvom Sudová přitažlivost. Sedemnásty album skupiny Alkehol pozostáva z dvanástich noviniek a ako bonus je pripojená pieseň Rockeři, ktorá vznikla k minuloročnému 25. výročiu skupiny.

Spievajú v nej Petr Janda a Jozef Vojtek. Piesne sú ako vždy klasické alkeholické, textovo nesklamú nikoho, kto má rád život a dokáže si ho užívať plnými dúškami. Textom Spalovač chlastu na album prispel Lukáš Pavlásek.

Dnes už kultová kapela Alkehol bola založená v roku 1992, keď sa Ota Hereš a Petr „Kuna“ Buneš, vtedy gitaristi thrashmetalovej skupiny Kryptor, rozhodli vytvoriť bočný projekt.  Ihneď po nahraní demosnímkov s prvými piesňami im bola ponúknutá zmluva a napokon vyšiel debutový album. Z projektu sa stala regulárna kapela, ktorá s úspechom pôsobí na česko-slovenskej scéne dodnes. Za svoju existenciu vydal Alkehol šesťnásť radových a tri kompilačné albumy.

Zdroj: Renáta Tomášová, Warner Music

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Tublatanka, Tublatanka vydáva dlhoočakávaný album Uprostred chaosu a predstavuje novú skladbu Dobrí priatelia

Tublatanka vydáva dlhoočakávaný album Uprostred chaosu a predstavuje novú skladbu Dobrí priatelia

Legenda československej rockovej scény skupina Tublatanka vydáva dlhoočakávaný album. Na novinke s názvom Uprostred chaosu …