nedeľa - 19. mája, 2024
, Súkromná stredná umelecká škola v Martine oslávila 10. výročie založenia školy

Súkromná stredná umelecká škola v Martine oslávila 10. výročie založenia školy

Vo štvrtok, 22. septembra, oslávila Súkromná stredná umelecká škola v Martine 10. výročie svojho vzniku naozaj veľkolepo. O 16.00 hod. sa v Turčianskej galérii v Martine uskutočnila vernisáž prác žiakov Súkromnej strednej umeleckej školy a o 17.30 hod. si žiaci a absolventi Súkromného hudobného a dramatického konzervatória pripravili vystúpenie v Slovenskom komornom divadle v Martine.

Súkromná stredná umelecká škola sa odvoláva na historickú dôležitosť mesta Martin ako centra národnej kultúry Slovenska. Nachádza sa uprostred významných slovenských kultúrnych inštitúcii. V Martine predsa sídli Matica slovenská, Slovenská národná knižnica, Múzeum Martina Benku, Turčianska galéria či Slovenské komorné divadlo a usporiadavajú sa tu rôzne kultúrne a literárne podujatia – Festival Dotyky a spojenia, Scénická žatva či Martinská literárna jar. Zakladateľkou Súkromnej strednej umeleckej školy je herečka Slovenského komorného divadla v Martine Ľubomíra Krkošková, ktorá zároveň pôsobí ako vedúca pedagogička Hudobno-dramatického odboru.

Cieľom Súkromnej strednej umeleckej školy je rozvíjať v študentoch autentickú tvorivosť – „teda zvnútornenú potrebu dávať zo seba a tiež prijímať to najlepšie ako dedičný kód, spájajúci a stále sa rozvíjajúci reťazec skutočných, živých ľudských hodnôt“. Obsah, metódy a formy práce sú na Súkromnej strednej umeleckej škole rozpracované v šiestich odboroch, a to: propagačná grafika, dizajn a tvarovanie dreva a hudobno-dramatické umenie/herectvo a od školského roku 2007/2008 v novootvorených dizajnérskych odboroch: priemyselný dizajn, grafický a priestorový dizajn, úžitková maľba. Novinkou učebných osnov je aj vyučovanie manažmentu pre oblasť kultúry a v primerane potrebnej miere aj literárnej tvorby. Prirodzenou súčasťou výchovno-vzdelávacieho procesu na tejto škole je aj organizovanie prázdninových workshopov s interaktívnym a interkulturálnym presahom do spoločenského života mesta, organizovanie nultých ročníkov štúdia a zvyšovanie kvalifikácie v oblasti informačno komunikačných technológií. Ak vás škola zaujala, pre viac informácií klikajte https://www.ssusmartin.sk/?ssus/home.

Zdroj: ssusmartin.sk
Foto: Miloš Hrabovský

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Centrum národnej kultúry, Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Pridajte sa k oslavám Dní mesta Martin 2024! Od 14. do 16. júna sa v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *