sobota - 18. mája, 2024
, Súťaž o najlepšiu amatérsku fotografickú tvorbu AMFO 2016

Súťaž o najlepšiu amatérsku fotografickú tvorbu AMFO 2016

Krajské kultúrne stredisko v Žiline vyhlasuje regionálne kolo postupovej súťaže amatérskej fotografickej tvorby AMFO 2016. Súťaže sa môžu zúčastniť všetci, ktorí vo svojom voľnom čase radi fotografujú, teda amatérski fotografi bez rozdielu veku žijúci alebo pôsobiaci v žilinskom regióne.

Súťaži sa v troch vekových skupinách. V prvej skupine súťažia autori do 16 rokov, v druhej autori od 16 do 21 rokov a v tretej autori nad 21 rokov, ktorí môžu zaslať práce do troch kategórií – čiernobiela fotografia, farebná fotografia a multimediálna prezentácia. Autor môže do súťaže poslať najviac päť fotografií do každej kategórie. Do súťaže je možné zaslať iba fotografie, ktoré sa nezúčastnili žiadneho predchádzajúceho ročníka tejto súťaže. Pre súťaž čiernobielych i farebných fotografií je určený formát 30 x 40 cm a jeho odvodeniny pri zachovaní dlhšej strany, prípadne štvorcový formát 30 x 30 cm.

Súťažné práce do regionálneho kola je potrebné poslať alebo priniesť do 7. apríla do Krajského kultúrneho strediska v Žiline, Horný val 20. Výstava najúspešnejších prác z tejto súťaže sa uskutoční v dňoch 3. až 20. mája 2016 v Makovického dome v Žiline. Víťazné práce postupujú do krajského kola.

Súťaž amatérskej fotografie AMFO na Slovensku prebieha už 44 rokov a je najstaršou a najprestížnejšou celoštátnou súťažou v tejto oblasti. Umožňuje rozvíjať talent i technické zručností tvorcov rôznych vekových skupín a prispieva k zmysluplnému využitiu voľného času.

Autor: Anna Lovritšová/Krajské kultúrne stredisko v Žiline
Foto: Krajské kultúrne stredisko v Žiline

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *