sobota - 2. decembra, 2023
, Súťaž o najlepšiu „selfie“ v Žilinskom kraji vstupuje do finále

Súťaž o najlepšiu „selfie“ v Žilinskom kraji vstupuje do finále

Súťaž o najlepšiu „selfie“ fotografiu v Žilinskom kraji vstupuje do finále. Do súťaže sa zatiaľ zapojilo 37 fotiek, ktoré do dnešného dňa vyzbierali už viac ako 3 000 lajkov.

Žilinská župa vyhlásila na konci marca súťaž pre všetkých milovníkov „selfie“ fotografií ODFOŤSEBASA. Do dnešného dňa sa v štýle „selfie“ odfotilo už 37 záujemcov, ktorí zaslali svoj fotografický autoportrét organizátorom súťaže. Súťažné fotografie sú zverejnené na Facebook stránke Žilinského samosprávneho kraja, ktorej fanúšikovia môžu lajkami podporiť svojich favoritov a pomôcť im tak k výhre nového tabletu. Najviac zástupcov majú regióny Horného Považia a Oravy, po ktorých v tesnom závese nasledujú Kysuce, Turiec a Liptov. Medzi lokalitami Žilinského kraja, s ktorými sa súťažiaci odfotili, dominujú najmä prírodné oblasti v Zákamennom, Vrátnej doline, pri Šútovskom jazere, veža gotického kostolíka na Liptovskej Mare alebo dokonca javornícka bežkárska trasa Semeteš Kamenité. Objavili sa tiež hradné dominanty Oravský hrad a Hrad Strečno a so skupinovou „selfie“ sa zapojili napríklad aj žiaci Obchodnej akadémie v Žiline. Spoločne sa fotkám podarilo zatiaľ vyzbierať až 3 165 lajkov. Súťaž vstupuje do finále a záujemcovia môžu svoje „selfie“ posielať už len do konca apríla, kedy autor fotky s najväčším počtom platných hlasov získa hlavnú cenu – tablet.

, Súťaž o najlepšiu „selfie“ v Žilinskom kraji vstupuje do fináleCieľom súťaže je zviditeľniť krásy Žilinského kraja a vzbudiť záujem mladých o svoj región a výnimočné danosti, ktoré v ňom obyvatelia i turisti Žilinskej župy môžu nájsť. V rámci propagácie natočil ŽSK tento rok aj video, ktoré prezentuje tradičnú slovenskú hudbu a historické a prírodné zaujímavosti kraja, na titulnú pieseň populárneho seriálu Game of Trones v netradičnom poňatí hudobnej skupiny Silvayovcov. Video Žilinského kraja si môžete pozrieť na Youtube kanáli ŽSK a hlasovať za najlepšiu „selfie“ na Facebook stránke Žilinský samosprávny kraj.

Autor: Lenka Záteková, hovorkyňa ŽSK

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *