piatok - 3. decembra, 2021
, V Martine sa protestovalo proti vojne a mediálnej dezinformácii

V Martine sa protestovalo proti vojne a mediálnej dezinformácii

MARTIN, 24. apríla – vo štvrtok podvečer sa v Martine na Divadelnom námestí organizoval protest proti vojne a mediálnej dezinformácii. Podľa organizátora protestu, Daniela Diškanca, štvavá kampaň v médiách proti ľuďom, ktorá pripomína nebezpečenstvo vojny, je jasným dôkazom, že ju niekto potrebuje na vymazanie svojich dlhov. Je toho názoru, že médiá už dávno neovládajú slovenské záujmy, ale zahraničné korporácie.

„Každý súdny človek si urobí názor o tom kto je agresor a kto obeť. Západné médiá prekrúcajú pravdu. Z vrahov robia obete a z obetí robia vrahov. Vojna na Ukrajine je typickým príkladom manipulácie. Netvrdíme, že sú Rusi bez viny. Aj oni využívajú propagandu na svoje ciele,“ uvádza Daniel Diškanec vo svojom prejave. „Vojna nenávidí pravdu. Vojna žije z klamstva. Vojny vždy spájali všetko zlo do jedného šíku. Toto šialenstvo zastaví len mohutný občiansky odpor. Preto sme tu. Naši politici by mali občanov chrániť. Oni by mali hovoriť a varovať nás. No oni mlčia, pretože vedia komu a čomu slúžia,“ dodáva.

Štvrtkový protest si získal podporu i miestnych politikov. Jedným z nich bol aj Peter Vons, poslanec mestského zastupiteľstva mesta Martin.

Protesty by mali pokračovať i v nadchádzajúcich dňoch v rôznych lokalitách. Ich cieľom je v ľuďoch vyvolať väčší záujem o domácu i zahraničnú politiku a spoločenské problémy.

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Kreatívne nápady, ako využiť prázdne miesto na stene

Kreatívne nápady, ako využiť prázdne miesto na stene

Často sa stáva, že na výzdobu a dekorovanie exkluzívneho interiéru využijeme veľa energie, dobrých nápadov …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *