štvrtok - 25. júla, 2024
, Talentovaný Martin Císar vydáva nový singel Nechaj ma ísť. Adresoval ho ľuďom, ktorí ho v živote ponížili

Talentovaný Martin Císar vydáva nový singel Nechaj ma ísť. Adresoval ho ľuďom, ktorí ho v živote ponížili

Mladý umelec s veľkým hlasom Martin Císar má novinku Nechaj ma ísť. Je netradičná vo viacerých smeroch. Text k nej napísal sám Martin, hudbu zložil producent Paul Project a je hudobne iná, ako čokoľvek, čo doteraz mladý umelec naspieval. Zaujímavá je aj témou.

Spieva v nej o ľuďoch, ktorým dôveroval aj napriek tomu, že ho často ponížili. Teraz im odkazuje, aby ho nechali tak a nebránili mu v rozlete. Vypočujte si túto veľmi osobnú výpoveď talentovaného Martin Císara. Zaujal v talentovej súťaži a odvtedy si už 6 rokov razí cestu hudobným svetom. Spevák so zamatovým hlasom Martin Císar počas pandémie nezaháľal. Výsledkom jeho práce je nový netradičný singel.

„Keďže sme mali všetci viac času, povedal som si, že by som možno skúsil trošku experimentovať. Rozhodol som sa zriadiť si doma malé štúdio, aby som si mohol začať lepšie zaznamenávať svoje nápady. V tom istom čase som bol v kontakte s producentom Paulom Projectom, s ktorým som tieto moje nápady preberal. Paul sa ihneď chytil a rozhodli sme sa takto odštartovať našu spoluprácu. Povedali sme si, že skúsime vytvoriť EP, ktoré bude trošku iné hudobným žánrom, ako sú ľudia u mňa zvyknutí,“ vysvetľuje Martin Císar.

Pesnička Nechaj ma ísť je veľmi osobná a Martin sa v nej chce „porátať“ s ľuďmi, ktorí mu ublížili. „Skladba je o ľuďoch, ktorým som dôveroval aj napriek tomu, že ma častokrát ponížili, nepodržali alebo ma nebrali takého aký reálne som. Stretávanie sa s nimi bolo už len viac menej o zvyku a stretávali  sme sa aj napriek tomu, že máme úplne odlišné názory, hodnoty a asi aj životnú cestu. Práve to, že som mal týchto ľudí okolo seba, mi určitým spôsobom bránilo v tom, aby som vyšiel z komfortnej zóny, aby som bol sám sebou a robil veci nie tak ako sa odo mňa očakáva, ale tak ako to ja cítim,“ dodáva Martin Císar.

Pesnička dostala aj zaujímavé lyric video. O vizuál sa postaral Martin Miko. „Prišli sme s nápadom vytvoriť lyric video, ktoré bude pozostávať z videa a textu. Vo videu sme sa snažili zobraziť pocity, ktoré ja z piesne cítim. Vystupujem v ňom ako niekto kto sa prihovára priamo poslucháčom. Cieľom je, aby sa ľudia pri počúvaní piesne dokázali vcítiť do toho, čo som prežíval pri písaní tejto piesne,“ uzatvára Martin Císar.

Martin Císar sa spevu venuje celý život. Upozornil na seba v roku 2014, keď uspel v silnej konkurencii speváckej súťaže Hlas Česko Slovenska. Vo finále si  vyspieval krásne tretie miesto. Do povedomia verejnosti sa postupne dostával ako hosť vo viacerých hudobných produkciách, napr. v populárnom letnom singli Marka Danna The Way (2017)  či v tanečnej pesničke DJ-a Philipeeho Save Me (2018), a tiež sa prezentoval naživo na verejných vystúpeniach, a to najmä prevzatými skladbami. Pôsobil aj ako vokalista niekoľkým interpretom.

Zdroj: Tomáš Karpel

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Adam Ďurica, Adam Ďurica prichádza s novinkou DROBNOSTI a ohlasuje termíny výročných koncertov

Adam Ďurica prichádza s novinkou DROBNOSTI a ohlasuje termíny výročných koncertov

Adam Ďurica vydáva svoju novinku DROBNOSTI. Novinka je nielen predzvesťou pripravovaného nového albumu, vyhlásením výnimočných …