štvrtok - 18. apríla, 2024
, Ťažné kone, poníky, terénne autá či psie záprahy… To všetko nájdete na 12. ročníku Kľačianskej Podkovy
Foto: Tomáš Kubík

Ťažné kone, poníky, terénne autá či psie záprahy… To všetko nájdete na 12. ročníku Kľačianskej Podkovy

Nadregionálne podujatie Kľačianska Podkova je obľúbené u mnohých divákov, nielen zo Slovenska, ale i zahraničia má už svoju tradíciu a svoju históriu.

Stretávajú sa tu milovníci koní, milovníci prírody, stretávajú sa tu dlhoročný známi, priatelia a rodiny. Každý si tu príde na svoje. V ponuke je celodenný pestrí program, ktorý približuje divákom symbiózu medzi zvieraťom a človekom. Počas celého dňa sú pripravené rôzne atrakcia, ako napríklad vozenie na veľkých koňoch, na malých poníkoch, na kočiari, saniach, na terénnych automobiloch, psích záprahoch i na helikoptére.

Čakajú na vás stánky s gastronomickými špecialitami, či už sú to grilované klobásky, pečené prasiatko, cigánske pečienky, moravské koláčiky – frgály, úžasné párance na rôzne spôsoby, alebo sladučká medovinka a varené vínko. Pre detičky je pripravený detský punč, čajíky, cukrovinky, stánky s ľudovými hračkami s dreva, balóniky a veľa, veľa iného.

Príjemnú atmosféru dotvára živá ľudová hudba, ktorá hrá pomedzi divákov na želanie piesne, pri ktorých si zaspievajú a zatancujú. Snahou podujatia je aj to, aby si ľudia z Kľačianskej Podkovy odniesli nové poznatky o ťažných koňoch, ako sa s nimi pracovalo kedysi a ako sa s nimi pracuje i dnes.

Akcia prináša možnosť deťom nadobudnúť bližší vzťah k prírode, aby sa utužovali staré dobré vzťahy a aby sa nadobúdali nové známosti a priateľstvá a aby si ľudia odniesli ten najpríjemnejší pocit z krásneho podujatia, ktoré sa koná 7. januára v Turčianskych Kľačanoch.

, Ťažné kone, poníky, terénne autá či psie záprahy… To všetko nájdete na 12. ročníku Kľačianskej Podkovy

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Modré hory akustik, Barmuseum: Modré hory akustik

Barmuseum: Modré hory akustik

Projekt festHUDOBNE pokračuje a druhou skupinou, ktorú si pre vás pripravili v Barmuseu, sú nezameniteľný …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *