streda - 24. apríla, 2024
, Teraz nám vyhráva… Arzén vydal po šiestich rokov koncertovania nový album
Foto: archív Arzén

Teraz nám vyhráva… Arzén vydal po šiestich rokov koncertovania nový album

Po šiestich rokoch, vyplnených najmä koncertnou činnosťou, vydala terchovsko-žilinská skupina Arzén ôsmy štúdiový album s názvom Teraz nám vyhráva.

„Do cédečka sme zhmotnili to najlepšie, na čom sme v ostatných rokoch poctivo pracovali. Nechýbajú tvrdé rockové skladby, krásna balada, chytľavé melódie, hosťujúci muzikanti a iné milé prekvapenia. Napríklad pieseň Jánošík vnímame ako poctu legendárnemu zbojníckemu kapitánovi pri príležitosti blížiaceho sa 330. výročia jeho narodenia,“ povedal líder skupiny Pavol Cabadaj.

Aj keď nová platňa názvom odkazuje na terchovský repertoár, podľa lídra Arzénu obsahuje, respektíve rozvíja tiež ďalšie interpretačné línie. „Napriek tomu, že sme sa nikdy programovo neprihlásili k módnej vlne etnickej hudby (world music), myslím si, že ju dokážeme okysličovať o výrazovo silné vrstvy či spodné prúdy. Svoje terchovské inšpirácie sme totiž vždy vnímali ako slovenskú pieseň, kolujúcu v žilách sťa dotyk nebeských hudobných sfér,“ podotkol Cabadaj.

Autormi textov sú popri ľudových piesňach Jaroslav Gažo, Pavol Cabadaj, Ján Heinrich, František Mucha, autormi hudby Jaroslav Gažo, Pavol Cabadaj a Igor Klein.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Sima Magušinová a Zuzana Smatanová, Sima Magušinová a Zuzana Smatanová naspievali spoločnú pieseň Duše divoké

Sima Magušinová a Zuzana Smatanová naspievali spoločnú pieseň Duše divoké

Po skladbe Prichádza pokoj, predstavuje speváčka Sima Magušinová ďalšiu novinku z pripravovaného albumu. Spolu so Zuzkou …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *