streda - 19. júna, 2024

The Paranoid má nový videoklip od profesionálnych tvorcov

Kapela The Paranoid si vždy potrpela na kvalitných videoklipoch. Tentoraz však svoju latku kvality posunula poriadne vysoko. Tento posun má na svedomí talentovaný český režisér Martin Smékal, ktorý slovenské internetové publikum uchvátil minulý rok mysterióznym klipom Vlasy formácie Fallgrapp.

Martina sme oslovili, pretože jeho práca, ktorú sme mali možnosť vidieť, nás veľmi zaujala. Hneď reagoval, že do toho s nami moc rád pôjde. Martinov prístup ako režiséra bol veľmi profesionálny. Od prvého momentu ako sme sa stretli, sme boli na rovnakej vlnovej dĺžke a aj preto sa mu podarilo z nás dostať presne to, čo potreboval zachytiť. Má veľmi šikovný team ľudí, s ktorými všetko podrobne naplánoval a premyslel do najmenšieho detailu,“ prezradil o práci s režisérom Igor Belaj.

Videoklip, v ktorom účinkuje herečka Elizaveta Shvachko a herec Prokop Vondruška, sa nakrúcal na viacerých miestach v Českej republike. Nahrávanie trvalo niekoľko dní. „Išlo náročnejšie točenie na aké sme boli doposiaľ zvyknutí. Ale veríme, že výsledok stojí za tie hodiny práce. Najhoršia bola zima, s ktorou sme museli zápasiť, nakoľko sme klip nakrúcali v decembri. Našťastie, pieseň Anjeli spia je dosť dynamická, tak sme sa zahriali hýbaním a keď už ani to nepomáhalo, sme zbehli na čaj s rumom do neďalekého pohostinstva nachádzajúceho sa vedľa opusteného štadióna,“ s úsmevom opísal prácu na klipe gitarista Roman Birkuš.

Spolu s novým klipom skupina zverejnila aj dátumy pripravovaného turné ANJELI SPIA TOUR, počas ktorého chalani navštívia 15 miest. Z toho 9 na Slovensku a 6 v Čechách.  „ANJELI SPIA TOUR 2015 bude rozhodne naša najlepšia koncertná šnúra. Tí, ktorí ju navštívia, pochopia, prečo to hovorím. Každý koncert bude nadupaný a jedinečný. Pre návštevníkov sme pripravili kompletne novú show s novými svetelnými efektami, aké na našich koncertoch ešte nevideli. Špeciálnym hosťom na celom turné bude kapela From Our Hands, s ktorými sme sa dohodli, že ľudí našou spoločnou šnúrou úplne odpálime. A to nielen vizuálne, ale hlavne energiou, ktorá v oboch kapelách doslova vrie,“ teší sa na blížiace sa turné Igor Belaj.

Vstupenky na ANJELI SPIA TOUR 2015 si môžu fanúšikovia zakúpiť v sieti ticketportal, eventim alebo na webe xl.sk a čoskoro aj na stránkach predpredaj.sk. Prvý koncert sa uskutoční 6. marca v Liptovskom Mikuláši a do Žiliny zavítajú 28. marca.

, The Paranoid má nový videoklip od profesionálnych tvorcov

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

BuranoWski, BuranoWski prichádza s jednoduchým posolstvom – Ži

BuranoWski prichádza s jednoduchým posolstvom – Ži

Tomáš Buranovský a.k.a BuranoWski sa hlási s novou skladbou Ži. „ Často krát sa v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *