piatok - 29. marca, 2024
, Tipsport liga: Hokejisti Žiliny prehrali v 21. kole s Košicami

Tipsport liga: Hokejisti Žiliny prehrali v 21. kole s Košicami

V predohrávanom zápase 21. kola Tipsport Ligy zvíťazili hokejisti HC Košice nad MsHK DOXXbet Žilina 3:1. V súboji zaujala situácia z 32. minúty druhej tretiny, keď vypadla časť osvetlenia v Steel aréne.

Košičania sa snažili o kombinačný hokej, no obrana „vlkov“ pracovala v prvej tretine spoľahlivo. Veľkou prekážkou pre domácich bol rozchytaný Mikoláš, ktorého neprekvapil ani bekhend Šoltésa. V 20. minúte ho síce blafákom prekonal Spilar, trafil však iba žŕdku žilinskej bránky. Žilinčania hrozili najmä z brejkov a na rozdiel od súpera si dokázali vytvoriť tlak v presilovkách. Nezvyčajná situácia nastala v čase 31:46. Hostia hrali presilovku, počas nej však nastal náhly výpadok časti osvetlenia v Steel aréne. Rozhodcovia okamžite prerušili hru, krátko na to však Žilinčania skórovali. Po porade s videorozhodcom však ich gól neplatil pre jeho dosiahnutie po hvizde arbitrov.

Po 15-minútovom výpadku osvetlenia, keď tímy išli na pár minút aj do kabín, prevzali iniciatívu Košičania. Čakanie divákov na gól ukončil v 34. minúte Suja, keď zblízka využil nedôraz žilinskej obrany. Hostia mohli vyrovnať v 37. minúte, keď hrali 85 sekúnd presilovku o dvoch hráčov, no nevyužili ju. Košický obranca Koch dostal po návrate z trestnej lavice prihrávku od Spilara a prvým gólom v sezóne upravil na 2:0. Hostia cítili šancu a naďalej bojovali o kontaktný gól. V úvode tretej časti si vytvorili dve presilovky a druhú z nich využili zásluhou Jenčíka – 2:1. Žilinčania sa viackrát usadili v útočnom pásme, aj kombinovali pred Habalom, ale ich šance na vyrovnanie výrazne klesli v 53. minúte. Košický útočník Galamboš presne namieril spoza hráča a upravil na 3:1.

TrénerMsHK DOXXbet Žilina, Pavel Paukovček podľa svojich slov nemôže hráčom nič vyčítať, pretože plnili systémové veci. „V druhej tretine sme dali podľa mňa regulárny gól, žiaľ, neplatil. To ovplyvnilo dianie. Následne sme hrali presilovku päť na tri, v nej sme však neskórovali a súper nás potrestal dvomi gólmi. V tretej tretine sme znížili na 1:2, no škoda tretieho inkasovaného gólu. Po ňom už domáci kontrolovali výsledok,“ prezradil Paukovček.