utorok - 18. júna, 2024
, Tipsport liga: MsHK Žilina podľahol hosťom spod Urpína
Ilustračné foto: FB/MsHK Žilina

Tipsport liga: MsHK Žilina podľahol hosťom spod Urpína

V 27. kole hokejovej Tipsport ligy (TL) hráči MsHK DOXXbet Žilina prehrali s HC’05 iClinic Banská Bystrica 3:7.

Poslední Žilinčania sa proti majstrovi dostali hneď v úvode do presilovky o jedného a následne na 51 sekúnd o dvoch hráčov, ale nevyužili ich. Navyše Sýkora bol po tom, čo naskočil na ľad z trestnej lavice, pri nájazde na Fučíka faulovaný a do výhody sa dostali Banskobystričania. Na 2:0 pre hostí zvýšil Asselin. Domáci potom znova vyrobili oslabenie, v 16. min puk po Marshallovej strele dorazil zblízka za Fučíka Higgs.

Skvelý presilovkový výkon hostí pokračoval aj v druhej časti. Na štvrtý presný zásah hostí z hokejky Ziga síce odpovedal gólom domáci Žilin, ale po piatom góle Sýkoru odišiel z ľadu brankár Fučík a nahradil ho v polovici stretnutia Mikoláš. Domácich potom potešil šťastný gól Bártu, ktorého strelu tečoval za Baroša jeden z hostí. V závere tretiny sa presadil aj Síkela, ktorý tečoval pokus od modrej z hokejky Dubeňa. Siedmy gól sa hosťom spod Urpína podarilo streliť opäť v nerovnovážnom stave, ale tentoraz v oslabení, keď sa presadil Faille. Hostia potom kontrolovali už zápas a domáci nemali nárok na zdramatizovanie jasnej výhry Banskej Bystrice pod Dubňom.

„Vstúpili sme do zápasu zle. Mali sme k dispozícii presilovku 5 na 3, ktorú sme nevyužili a všetko sme si pokazili. Súper bol v presilovkách efektívny. Môžeme byť akurát spokojní s tým, že sme v hre 5 na 5 boli schopní dať tri góly. V situácii, v ktorej sa nachádzame, sa nám aspoň niečo málo podarilo,“ povedal asistent trénera Žiliny, Aleš Bachánek.

Zdroj: TASR

Foto: FB/MsHK Žilina

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Detská nedeľa, Detská nedeľa v Múzeu slovenskej dediny bude dňom plný hier a zábavy!

Detská nedeľa v Múzeu slovenskej dediny bude dňom plný hier a zábavy!

Deň plný hier a zábavy – aj taká bude Detská nedeľa 2. júna 2024 v …