streda - 28. septembra, 2022
, Tipsport liga: MsHK Žilina podľahol hosťom spod Urpína
Ilustračné foto: FB/MsHK Žilina

Tipsport liga: MsHK Žilina podľahol hosťom spod Urpína

V 27. kole hokejovej Tipsport ligy (TL) hráči MsHK DOXXbet Žilina prehrali s HC’05 iClinic Banská Bystrica 3:7.

Poslední Žilinčania sa proti majstrovi dostali hneď v úvode do presilovky o jedného a následne na 51 sekúnd o dvoch hráčov, ale nevyužili ich. Navyše Sýkora bol po tom, čo naskočil na ľad z trestnej lavice, pri nájazde na Fučíka faulovaný a do výhody sa dostali Banskobystričania. Na 2:0 pre hostí zvýšil Asselin. Domáci potom znova vyrobili oslabenie, v 16. min puk po Marshallovej strele dorazil zblízka za Fučíka Higgs.

Skvelý presilovkový výkon hostí pokračoval aj v druhej časti. Na štvrtý presný zásah hostí z hokejky Ziga síce odpovedal gólom domáci Žilin, ale po piatom góle Sýkoru odišiel z ľadu brankár Fučík a nahradil ho v polovici stretnutia Mikoláš. Domácich potom potešil šťastný gól Bártu, ktorého strelu tečoval za Baroša jeden z hostí. V závere tretiny sa presadil aj Síkela, ktorý tečoval pokus od modrej z hokejky Dubeňa. Siedmy gól sa hosťom spod Urpína podarilo streliť opäť v nerovnovážnom stave, ale tentoraz v oslabení, keď sa presadil Faille. Hostia potom kontrolovali už zápas a domáci nemali nárok na zdramatizovanie jasnej výhry Banskej Bystrice pod Dubňom.

„Vstúpili sme do zápasu zle. Mali sme k dispozícii presilovku 5 na 3, ktorú sme nevyužili a všetko sme si pokazili. Súper bol v presilovkách efektívny. Môžeme byť akurát spokojní s tým, že sme v hre 5 na 5 boli schopní dať tri góly. V situácii, v ktorej sa nachádzame, sa nám aspoň niečo málo podarilo,“ povedal asistent trénera Žiliny, Aleš Bachánek.

Zdroj: TASR

Foto: FB/MsHK Žilina

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Komunálne voľby 2022, Viete, kto kandiduje na poslanca za vašu mestskú časť? Mesto Martin zverejnilo zoznam zaregistrovaných kandidátov

Viete, kto kandiduje na poslanca za vašu mestskú časť? Mesto Martin zverejnilo zoznam zaregistrovaných kandidátov

Komunálne voľby 2022 sa uskutočnia 29. októbra 2022. V nich si budeme voliť zástupcov do …