sobota - 20. apríla, 2024
, Tipsport liga: MsHK Žilina prehral s Duklou Trenčín
Ilustračné foto

Tipsport liga: MsHK Žilina prehral s Duklou Trenčín

V 39. kole hokejovej Tipsport ligy (TL) hráči MsHK DOXXbet Žilina prehrali s HK Dukla Trenčín 4:5.

Domáci tím si v prvej presilovej hre nevypracoval vážnejšiu šancu. Naopak, hostia mohli po vyhodenom puku ísť do vedenia. Gólman Dukly svoj tím podržal a gól v oslabení napokon padol na opačnej strane klziska. Bartovič vystihol prihrávku, rýchlostne predčil vracajúcich sa Žilinčanov a pomedzi betóny Mikoláša otvoril skóre stretnutia. Trenčín sa z vedenia dlho neradoval. O dve minúty Hrazdíra vybojoval puk pri mantineli a strelou spoza obrancu prekvapil Valenta. V 15. minúte sa puk odrazil k Surovkovi. Ten tvrdou strelou neprepálil gólmana.

V rozháranom úvode druhej tretiny mohol Hudec nakloniť misky váh na stranu Trenčína. Ťažký puk však nedokázal usmerniť zblízka do odkrytej časti žilinskej bránky. Dukla mohla inkasovať vo vlastnej presilovke aj v 33. minúte. Nedorozumenie obrany nedokázal využiť Rehák. Puk posielal do protipohybu brankára. Následne sa do príležitostí na opačnej strane dostali Sojčík a Hecl, no Mikoláš odolal. Vojaci sa napokon dostali do vedenia v závere tretiny. Po Vargovom vyhranom vhadzovaní z voleja vypálil Ölvecký a puk skončil v hornom rohu. Dôležitý krok za víťazstvo spravili Trenčania na začiatku poslednej tretiny. Nastrelený puk od modrej čiary tečoval Ölvecký, čím pomýlil Mikoláša a pridal na 3:1. Už o minútu bolo znížené. O jedenásť sekúnd sa Trenčín presadil znova. Hecl strelou švihom upravil na 4:2. Beránek vystrelil z pravého kruhu a obstrelil brankára. Už o 12 sekúnd pridal na opačnej strane klziska piaty gól Dukly Hecl, keď zakončil bekhendom a puk preletel pomedzi rameno a telo brankára. Žilinu v 48. min dostal späť do hry dostal Kučný, keď prestrelil hradbu tiel pred sebou. V závere si už Trenčín vedenie postrážil.