štvrtok - 22. februára, 2024
, Tipsport liga: MsHK Žilina prehral v 32. kole s Košicami
Ilustračné foto

Tipsport liga: MsHK Žilina prehral v 32. kole s Košicami

V 32. kole hokejovej Tipsport ligy (TL) hráči MsHK DOXXbet Žilina prehrali s HC Košice 1:2 pp. Žilinčania nastúpili po prvý raz pod vedením trénera Stanislava Škorvánka a formácie v pozmenenom zložení sa herne vyrovnali lídrovi tabuľky.

Domáci mali prví výhodu presilovky, v ktorej nevyužil dobrú šancu na gól Húževka. Hral sa svižný a vyrovnaný hokej. Na začiatku poslednej minúty trafil v presilovke Nagy do žrde a následnému tlaku Košíc sa až do prvej sirény domáci ubránili. V druhej časti pokračoval vyrovnaný a zaujímavý zápas, v ktorom bolo na každej strane niekoľko dobrých príležitostí, ale vždy ich k spokojnosti svojich tímov vyriešili brankári. V 31. min. nastrelil domáci Balej žrď a diváci sa gólu nedočkali ani v závere tretiny pri presilovke hostí.

Vlci nevyužili hneď v úvode záverečnej tretiny presilovku, ale onedlho sa v situácii 4 proti 4 podarilo domácim otvoriť skóre. Domáci sa neskôr dostali do takmer dvojminútového oslabenia o dvoch hráčov. Hostia sa snažili aj o druhý gól, ale hoci Žilinčania robili chyby v rozohrávke, dokázali ich napraviť. V závere mali vlci výhodu presilovky, ale Košičania bod za remízu poľahky ubránili.Presilovka Žiliny pokračovala aj v predĺžení, ale aj slabý výkon v nej a Košičania sa ubránili bez väčších problémov. Domáci v 3. minúte nadstaveného času chybovali, hostia sa dostali do situácie 2 na 1 a Kafka rozhodol zápas pre Košice.

Podľa trénera Žiliny, Stanislava Škorvánka st., hneď v prvom zápase po zmenách v klube a troch dňoch prípravy hráčov čakal jeden z najťažších súperov. „Sme v situácii, kedy sa musíme pokúsiť bodovať s každým súperom bez ohľadu na to, kde sa v tabuľke nachádza. Nabádali sme hráčov k zvýšenej obetavosti a bojovnosti. V prvej tretine sa nám to darilo, paradoxne nám to trochu uškodilo, pretože v druhej tretine sme začali pri prílišnej snahe dopredu prepadávať vzadu. V tretej tretine sme sa dostali do oslabenia, ktoré súper využil. V predĺžení prišla chyba a dostali sme gól. Pred zápasom by sme brali bod s Košicami ako zlatý a sme s ním spokojní aj po zápase. Verím, že nás to povzbudí do ďalšej práce,“ prezradil.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

fašiangy, Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Vychutnajte si tú pravú fašiangovú atmosféru na prvom tohtoročnom podujatí Múzea slovenskej dediny Už sa …