piatok - 29. marca, 2024
, Tipsport liga: MsHK Žilina prehral v 39. kole s Duklou Trenčín
FB/MsHK Žilina

Tipsport liga: MsHK Žilina prehral v 39. kole s Duklou Trenčín

Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili vo štvrtkovej predohrávke 39. kola Tipsport Ligy na ľade MsHK DOXXbet Žilina 2:1 po predĺžení. Víťazný gól hostí strelil v 63. minúte Marek Hecl.

Žilina úvodnú šancu v hre nevyužila

Žilinčania mali v predohrávke 39. kola v úvode o niečo viac z hry, ale ich najväčšiu šancu spálil obranca Kučný, keď v 10. min. sám pred Valentom nedokázal skórovať. Trenčania hrali v polovici prvej časti presilovku, ale nedokázali ju využiť a domáci to trestali. Hostia sa snažili vyrovnať a deväť sekúnd pred koncom úvodnej časti sa im aj podarilo dostať puk do bránky, lenže gól Sojčíka bol dosiahnutý korčuľou a teda neplatil.

Sojčík si všetko vynahradil v úvode druhej časti, keď na začiatku 24. min. Krejčí vystrelil spoza kruhov, k puku sa po vyrazení Mikolášom dostal spomínaný trenčiansky útočník a prekonal žilinského brankára. „Vlci“ sa nakoniec vo zvyšku presilovky hostí ubránili, Trenčania však ostali pri chuti a Špankovič mohol v 33. min. po úniku poslať hostí do vedenia, no pri zakončení minul bránu. Na konci 34. min. narazil Dlouhý obrancu Bagina za žilinskou bránou na mantinel a domáci hráč zostal ležať na ľade. Nakoniec mu z neho pomohli bez nosidiel, ale v hre nepokračoval a Dlouhý dostal trest do konca stretnutia. Päťminútovku v prevahe však hrali domáci veľmi zle, hostia počas nej nevyužili dokonca ani prečíslenie troch na jedného a Žilinčania svoje trápenie nakoniec ukončili trestom za veľa hráčov na ľade.

Trenčania v závere vybojovali najtesnejšiu výhru

Trenčania si od úvodu tretej časti vytvorili viacero dobrých šancí, ale domáci, aj vďaka dobrým zákrokom Mikoláša, neinkasovali ani v početnej výhode hostí. V 48. min. mohol dostať domácich opäť do vedenia Huna, lenže v situácii 2 na 1 si s Valentom v trenčianskej bránke neporadil. Hostia postupne zvyšovali početnosť streľby, nevyužili v polovici tretinu ďalšiu presilovku. Žilinčania hrali obetavo, hádzali sa do striel, ubránili aj ďalšiu presilovku, no tri minúty pred koncom opäť zle striedali a Trenčanom ponúkli štvrtú presilovku v zápase. Po minúte vyhodil Húževka pri obrannom zákroku puk mimo ľad a hostia mali k dispozícii 58-sekundovú presilovku 5 proti 3, ale ani raz sa v nej nedostali k strele, a keďže neskórovali ani potom, muselo sa predlžovať. V 63. min. sa hostia dostali do prečíslenia a Hecl po Sádeckého strele nakoniec zabezpečil gólom pre Trenčín víťazstvo.

„Chceli sme začať útočne, čo sa nám aj podarilo, dali sme gól. Potom sme nevyužili päťminútovú presilovku, v záverečnej tretine sme zbytočne faulovali a dostávali sa pod tlak. Zapracovali sme však na oslabeniach a môžeme byť radi za bod, ktorý sme získali,“ povedal asistent trénera Žiliny, Aleš Bachánek.