piatok - 19. apríla, 2024
, Tipsport liga: MsHK Žilina prehral v 55. kole so Zvolenom
Ilustračné foto: FB/MsHK Žilina

Tipsport liga: MsHK Žilina prehral v 55. kole so Zvolenom

V 55. kole hokejovej Tipsport ligy (TL) hráči MsHK Žilina prehrali s HKM Zvolen 3:8.

Domáci potrebovali potvrdiť druhú priečku v tabuľke a na to museli zvíťaziť. Hostia sa v 8. min. ujali vedenia, keď Hvila z vrcholu ľavého kruhu trafil presne k žŕdke. Žilinčania občas nepríjemne dotierali, v 11. min zaujala dorážka Hvilu, v 16. min zasa Ondruš mohol potrestať hrúbku Vandana. V druhej tretine išli hostia až dvakrát do vedenia. V 30. min Podešva využil krížnu nahrávku od Hvilu a pomedzi betóny prekonal Tomeka. O tri minúty neskôr vyrovnal Chovan, keď učebnicovo po kľučke najmieril bekhendom pod žŕdku. V 34. min brankár Tomek tak nešťastne rozohral puk, že nabil Jenčíkovi na gól do prázdnej bránky a o 33 sekúnd neskôr Vandane prudkým forhendom prekonal Mikoláša ponad jeho lapačku.

Prvýkrát sa Zvolenčania ujali vedenia v 38. min vďaka pomerne šťastnému gólu Zeleňáka po strele od modrej. V tretej tretine sa snažili domáci streliť čo najskôr gól a upokojiť priebeh, čo sa im napokon podarilo v 48. min kurióznym spôsobom. Obranca Hraško bol len tesne za červenou čiarou, keď vystrelil, brankár Mikoláš zabalancoval a puk prekvapujúco skončil v sieti. Z dvojgólového náskoku si už ‚rytieri‘ nenechali ukrojiť, ba dokonca ho aj rapídne zvýšili, v 52. min vďaka Mitchellovi po vyrazenom puku do prázdnej bránky a v 54. min zásluhou Kytnára po spolupráci s Handlovským. Vysoké víťazstvo spečatil v presilovke v 59. min Petráš po tečovanej strele Hraška.

Podľa obrancu Zvolena, Petra Hraška výhra im zabezpečila to, že skončili druhí v tabuľke. „Výsledok bol pre nás veľmi priaznivý, vďaka tretej tretine. Ja som strelil kuriózny gól, vyhralo sa buly, najskôr som chcel puk len tak nahodiť, no trochu som periférne videl, že brankár na to čaká, tak som to skúsil do protismeru a on sa pošmykol. Je mi ho ľúto, ale nič sa nedá robiť, aj také góly padajú,“ prezradil.