nedeľa - 14. júla, 2024
, Ružomberok neposkytne kinosálu k semináru S úctou k dejinám
Ilustračné foto: pixabay.com

Ružomberok neposkytne kinosálu k semináru S úctou k dejinám

V januári 2019 bola na Kultúrny dom Andreja Hlinku doručená žiadosť o poskytnutie priestorov kinosály od občianskeho združenia Múzeum ozbrojených zložiek SR 1939 – 1945. Štatutárny zástupca tohto združenia v žiadosti formuloval úmysel zorganizovania historického seminára, s prednáškami historikov, podobne ako to urobilo mesto v roku 2018 k 80. Výročiu úmrtia Andreja Hlinku.

Príslušní pracovníci Kultúrneho domu Andreja Hlinku sa na základe týchto skutočností rozhodli tejto žiadosti vyhovieť. Napriek kladnému posúdeniu žiadosti nastala reálne situácia, kedy sa priestory Kina kultúra v termíne, na ktorý bol naplánovaný tento historický seminár, budú modernizovať. Bude sa do nich inštalovať plánovaná nová moderná zvuková technológia, čo znamená, že priestory v týchto dňoch nebudú prevádzkyschopné. Ani historický seminár ani akékoľvek iné akcie sa tam konať nebudú a nemôžu. S podrobnosťami o možnostiach prevádzky v KDAH, budú občania v nasledujúcich dňoch podrobne informovaní.

Hodnotenie tohto historického seminára na sociálnych sieťach spôsobilo názorovú vojnu medzi obyvateľmi Ružomberka, vytvára rozporuplné debaty o možnom obsahu tohto seminára a svoje obavy vyjadrila aj židovská obec. Vedenie mesta, na základe výziev zo strany občanov a médií, hlbšie preskúmalo vzniknutú situáciu a dospelo k rozhodnutiu, že by prenájom týchto mestských priestorov, pre účely organizácie takéhoto podujatia, aj tak zrušilo, nakoľko dochádza k výraznej polarizácií názorov verejnosti na túto udalosť.

Zdroj: mesto Ružomberok

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

MS v hokejbale juniorov, Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Mesto Žilina pozýva na Majstrovstvá sveta v hokejbale 2024, ktoré sa uskutočnia už od 4. …