piatok - 19. apríla, 2024
, Tipsport liga: MsHK Žilina zdolal v 43. kole Košice
Ilustračné foto

Tipsport liga: MsHK Žilina zdolal v 43. kole Košice

V 43. kole hokejovej Tipsport ligy (TL) hráči MsHK DOXXbet Žilina zdolali HC Košice 5:4 po sn.

Košičania od úvodu potvrdzovali ambíciu vyhrať

V 3. minúte sa do krátkeho úniku dostal Petráš, jeho blafák však zneškodnil brankár Fučik. Defenzíva hostí zvládla aj oslabenie v 8. minúte, po ktorom sa opäť vyznamenal žilinský brankár, keď zneškodnil únik Hričinu. Domáci neskórovali ani zo šance zblízka zakončujúceho Jokeľa a ani po strele Kocha, ktorú Fučik zmaril efektným „semaforom.“ V závere prvej časti gól Milého, ktorý usmernil puk pred Škorvánkom, rozhodcovia odobrili až po konzultácii s videorozhodcom.

Domáci dostali ideálnu príležitosť na vyrovnanie v 25. minúte. V 101 sekundovej presilovke o dvoch hráčov najskôr Fučik efektným zákrokom vzal istý gól Sujovi, no košický útočník si všetko vynahradil, keď jeho prihrávku stečoval do žilinskej bránky obranca Matejka – 1:1. Košičania sa s vyrovnávajúcim gólom neuspokojili a naďalej sa snažili držať hru najmä pred Fučikom. Žilinčania hrozili najmä z brejkov, v druhej časti sa k nim však dostávali iba sporadicky. V 33. minúte zabudli v strednom pásme na Nagya, ale najproduktívnejší hráč ligy svoj únik nezakončil gólom. V 35. minúte hostia získali späť stratený náskok, keď únik dvoch proti dvom zakončili ideálne a Hrazdíra upravil na 1:2. V 39. minúte však bolo opäť vyrovnané po tom, čo Nagy spoza žilinskej bránky ideálne načasoval prihrávku na Suju, ktorý zblízka prekonal Fučika – 2:2.

O víťazovi rozhodli až samostatné nájazdy

Hostia však išli do vedenia aj tretíkrát. Tretiu tretinu začali pokračujúcou presilovkou, v ktorej Kučný ideálne nabil Hvilovi, ktorý strelou bez prípravy namieril presne – 2:3. V 47. minúte si domáci vytvorili tlak, ktorý zavŕšil Petráš gólom na 3:3. Hostia zahrali presilovku v 52. minúte až príliš profesorsky a čo nevyšlo im, podarilo sa domácim. V 54. minúte sa „oceliari“ usadili v útočnom pásme, Spilar pri pokuse o prihrávku netrafil puk ideálne, čo zmiatlo aj Fučika a po kurióznom zásahu Košičania prvýkrát viedli – 4:3. Hostia v závere skúsili hru bez brankára, počas ktorej obranca Jankovič poslal zápas do predĺženia – 4:4. Hra troch proti trom priniesla taktickú bitku, v ktorej mal sľubnú šancu Spilar, ale Fučik zmaril jeho pokus. Dudáš v predĺžení fauloval Hunu, ktorý však z trestného strieľania neprekonal Škorváneka. O víťazovi tak rozhodli až samostatné nájazdy. V nich skórovali Hvila, Milý, Spilar a Jenčík, hostia si tak z Košíc odniesli dva body.

Žilinčania podľa trénera Stanislava Škorvánka do Košíc pricestovali s vedomím, že im nevyšiel zápas v Spišskej Novej Vsi proti Liptovskému Mikulášu. Práve to chceli odčiniť. „Chceli sme sa odraziť od poctivej hry po celej ploche. To sa nám najmä v úvode príliš nedarilo. Domáci mali hneď na začiatku niekoľko brejkov, našťastie sme to ustáli. Bojovnosťou a nadšením sme zo zápasu vyťažili maximum. Výkon mužstva bol podporený výkonom brankára Fučika. Sme radi za dva body,“ povedal Škorvánek.