piatok - 26. apríla, 2024
, Tipsport liga: V 25. kole MsHK Žilina konečne zabodoval a zdolal Nové Zámky
FB/MsHK Žilina

Tipsport liga: V 25. kole MsHK Žilina konečne zabodoval a zdolal Nové Zámky

V 25. kole hokejovej Tipsport ligy (TL) hráči MsHK DOXXbet Žilina zdolali MHC Mikron Nové Zámky 2:1 pp.

Žilinčania už pod vedením nového trénera Petra Mikulu začali svižne a snažili sa čo najrýchlejšie dostať do vedenia. To sa im však nepodarilo ani v presilovke a hostia postupne hru vyrovnali. V 16. min. sa dostali Novozámčania k presilovej hre v zápase po druhý raz a zahrali ju lepšie ako prvú. Brankár Fučík síce šancu Fábryho zlikvidoval, ale na dorážku nestráženého Zbořila už nestačil a hostia išli do vedenia. Domáci sa v prostrednej časti snažili o vyrovnanie, ale nedarilo sa im dostať do dobrých streleckých pozícií. Hostia prežili po polovici zápasu bez ujmy ďalšie oslabenie, ale v 35. min. takmer inkasovali, keď Žilinov nahodený puk od modrej skončil po Húževkovom teči na hornej žŕdke bránky Košarišťana. Aktivitu „vlkov“ potom zastavila presilovka hostí, ktorá sa však gólom neskončila.

Domáci od úvodu záverečnej časti pritlačili hostí pred Košarišťana, aj zásluhou presilovky tlak a gól visel na vlásku. Hvila po presilovke trafil pukom iba žŕdku, ale v 45. min. sa po dorážke v predbránkovom priestore presadil Jenčík a vyrovnal. Domáci boli naďalej aktívni, tlačili sa do brány, ale Košarišťan svoj tím viackrát podržal. V 58. min. boli domáci blízko k druhému gólu, ale Košarišťan v čistej šanci vychytal Jankoviča. Na opačnej strane sa predviedol v záverečnej minúte dobrým zákrokom pri strele Urbana aj Fučík. Po dvoch dobrých šanciach Žilinčanov sa do veľkej dostal v 63. min. Rogoň, ale jeho nájazd Fučík zastavil. Na konci tej istej minúty sa však s pukom uvoľnil Bárta, prihral pred bránku a Beránek puk dostal za Košarišťana. Gól síce musel ešte potvrdiť videorozhodca, ale ani on nič nezmenil na tom, že Žilinčania ani v piatom predĺžení sezóny nenašli premožiteľa a zdolali Nové Zámky.

„Zo začiatku sme sa snažili, aby sme nedostali gól. Síce sme ho potom inkasovali, ale od druhej tretiny sme začali hrať slušný hokej, tlačili sme sa do šancí. Vyrovnali sme a v predĺžení sme boli šťastnejší,“ prezradil asistent trénera Žiliny, Aleš Bachánek.