utorok - 18. júna, 2024
, Tomáš Buranovský je späť s novým singlom, v ktorom je „Sám sebou“

Tomáš Buranovský je späť s novým singlom, v ktorom je „Sám sebou“

Mladý slovenský spevák s nezameniteľnou farbou hlasu prichádza s chytľavou novinkou. Skladba nie je žiadnym výstrelom do neznáma, ale ochutnávkou tvorby, ktorú chce Tomáš Buranovský pravidelne ponúkať slovenským poslucháčom. Spája sa v nej zvuk akustickej gitary, ktorá je neodmysliteľnou súčasťou spevákovej hudobnej identity s elektronickými prvkami. 

Dnes, keď je trh otvorený a vďaka sociálnym sieťam sa mladý poslucháč dostane za pár sekúnd k svetovej hudbe, preto vnímam ako výzvu robiť skladby, ktoré budú konkurencie schopné. Slovákom chcem ponúknuť pieseň, ktorá má zahraničný „sound“, je zvládnutá na vysokej vokálnej úrovni a pritom zaspievaná v materinskej reči,“ poznamenal spevák.

Skladbu „Sám sebou“ napísal Tomáš už skôr, chýbal jej však text, na ktorý spevák hľadal inšpiráciu pomerne dlho. „Písanie skladieb je úžasné. Nikdy ma neprestane fascinovať a závisí súčasne od viacerých aspektov. Som obyčajný človek s každodennými radosťami i starosťami. Mám úplne normálne povinnosti bežného chlapa, v ktorých sa však stále snažím hľadať niečo výnimočné. K piesni som napísal priamočiary, miestami možno až imperatívny text, avšak určite v ňom nie je zámer niekoho súdiť. Pieseň má rytmiku, je príjemne agresívna a preto som do nej chcel vložiť odkaz s jasnou myšlienkou. Sám som veľmi zvedavý, ako poslucháči príjmu takýto druh textu a na ktorej strane brehu sa na jeho konci vynoria,“ prezradil.

Ak si niekto po debutovom albume myslel, že sa Tomáš nadobro zo slovenskej hudobnej scény vytratil, bol na veľkom omyle. Intenzívne hosťoval v multižánrovej formácii Silband, spolupracoval s viacerými slovenskými producentmi, skladal piesne a slušne si nakopol aj osobný život. „Všeobecne prevláda názor, že by si každý človek mal poriadne rozbehnúť najskôr kariéru a potom si založiť rodinu. Pre mňa je to nepochopiteľné. Na škole som spoznal úžasnú ženu, ktorú som kvôli kariére nemohol ignorovať. Dnes máme spolu nádherné dve deti, ktoré ma motivujú viac, ako čokoľvek iné,“ uviedol Tomáš Buranovský.

Spomínanú hudobnú novinku ako aj viac informácií o spevákovi nájdete na oficiálnej facebookovej stránke Tomáša Buranovského.

 

zdroj: Eugénia Bačová, manažérka Tomáša Buranovského

foto: zdroj

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

BuranoWski, BuranoWski prichádza s jednoduchým posolstvom – Ži

BuranoWski prichádza s jednoduchým posolstvom – Ži

Tomáš Buranovský a.k.a BuranoWski sa hlási s novou skladbou Ži. „ Často krát sa v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *