štvrtok - 28. septembra, 2023
, Tradičné slovenské Vianoce na dedine

Tradičné slovenské Vianoce na dedine

Príďte si užiť atmosféru predvianočného a vianočného obdobia počas posledného tohtoročného podujatia v Múzeu slovenskej dediny v Martine. V nedeľu 11. decembra budú v areáli múzea rozvoniavať Vianoce na dedine.

Koledy a vinše sa budú rozliehať dedinou počas obchôdzok Folklórneho súboru Lysec z Belej – Dulíc (v plánovaných časoch – 10:30, 12:00 a 14:30). Duchovnými skladbami zo 16. – 18. storočia rozochveje drevený kostol hudobné zoskupenie Musica Temporis zo Žiliny s programom „In dulci jubilo“ o 11:00 a neskôr o 12:30 hod.

Do víru obyčají, ktoré sa praktizovali počas stridžích dní, Vás vtiahnu obchôdzky Mikuláša s jeho družinou. Lucie z Vás zase pozmetajú všetky zlé sily a budete si môcť vyskúšať aj ondrejské veštenie.

Neodmysliteľnou súčasťou podujatia budú tradičné ukážky pečenia oblátok, zdobenia medovníkov a prípravy vianočných jedál, ktoré budú spojené s ich ochutnávkou. O zvyčajné sviatočné špeciality bude obohatená aj ponuka krčmy z Oravskej Polhory.

Súčasťou programu bude aj výroba a predaj vianočných ozdôb a ľudovo-umeleckých výrobkov. Pre deti bude pripravená tvorivá dielňa, v ktorej si môžu vyrobiť vlastné ozdoby na stromček. A o 13:30 vás pozývame na rímskokatolícku svätú omšu do kostola v Rudne.

Organizátor si vyhradzuje právo na zmenu programu. Viac informácií o Vianociah na dedine nájdete na stránke skanzenmartin.sk.

, Tradičné slovenské Vianoce na dedine

zdroj: Tatiana Kadlecová, skanzenmartin.sk

foto: zdroj

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Parkovanie, Pozor! Zmena parkovania v Martine

Pozor! Zmena parkovania v Martine

Od októbra vstupuje do platnosti zákon, ktorý zakazuje státie motorových vozidiel na chodníkoch. Mestská polícia …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *