piatok - 1. decembra, 2023
, Žilinskí študenti darovali pediatrii takmer 1100 eur

Žilinskí študenti darovali pediatrii takmer 1100 eur

Vyše tisíc eur venovali pediatrickému oddeleniu Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline zástupcovia občianskeho združenia BenPro. Ide o výťažok z druhého ročníka Benefičného koncertu Strednej priemyselnej školy stavebnej v Žiline.

„Som veľmi rád za každého žiaka, umelca a partnera, ktorý sa s nami spoločne podieľal na tomto výnimočnom podujatí. Nielenže pomáhame dobrej veci, ale aj prejavujeme solidárnosť v dnešnej spoločnosti. Teším sa, že sme ako študenti mohli prispieť tam, kde je to potrebné,“ povedal výkonný riaditeľ združenia Tomáš Badík.

Darovanú sumu použije pediatrické oddelenie na nákup novej infúznej pumpy. „Je to zariadenie, ktoré presne dávkuje podávaný infúzny roztok  v mililitroch. Nakoľko sa na oddelení používajú tieto pumpy nepretržite, majú svoj vek a opotrebovanie a častejšie sa kazia, musíme preto investovať do nových,“ uviedol primár pediatrického oddelenia nemocnice Juraj Kováčik.

Do zbierky na dobrú vec sa zapojilo viac než 1100 žilinských študentov zo štyroch stredných škôl – Stredná priemyselná škola stavebná, Obchodná akadémia Veľká Okružná, Gymnázium Veľká okružná a Stredná odborná škola poľnohospodárstva a služieb na vidieku v Žiline. „Do budúcna dúfame, že sa forma benefície ujme natoľko, aby sme mohli hovoriť o tradícií študentov nášho mesta, ktorí sa dokážu spojiť v mene nezištnej pomoci. Už teraz sa teším na budúce ročníky tohto koncertu,“ doplnil Tomáš Badík.

, Žilinskí študenti darovali pediatrii takmer 1100 eur

zdroj: Viera Jurčiová, hovorkyňa FNsP Žilina

foto: zdroj

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, ZA: Mesto sa chystá vynoviť Mariánske námestie aj Horný val

ZA: Mesto sa chystá vynoviť Mariánske námestie aj Horný val

Žilinská radnica sa chystá vynoviť Mariánske námestie v historickom centre. Mesto tiež plánuje zrekonštruovať Kamennú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *