pondelok - 17. januára, 2022
, Tragická nehoda na Orave si vyžiadala štyri obete
Foto: KR PZ Žilina

Tragická nehoda na Orave si vyžiadala štyri obete

Tragická dopravná nehoda ku ktorej došlo v nedeľu 25. augusta 2019 krátko po 17.00 hodine v katastri obce Zábiedovo (okres Tvrdošín) si vyžiadala štyri mladé ľudské životy.

Len 18-ročný vodič jazdiaci na vozidle VW Passat pravdepodobne v dôsledku neprispôsobenia rýchlosti jazdy stavu a povahe vozovky, vlastnostiam vozidla a svojim schopnostiam po prejdení pravotočivej zákruty prešiel s vozidlom do protismeru, kde došlo k bočnej zrážke s vozidlom Renault Megane. Pri dopravnej nehode na mieste vyhasol život mladého len 18-ročného vodiča a jeho troch spolujazdcov vo veku 15 až 16 rokov. Vo vozidle Renault Megane utrpeli predbežne ľahké zranenia vodička a jej spolujazdec.

Prípad na mieste prevzal vyšetrovateľ, ktorý začal trestné stíhanie vo veci zločinu usmrtenia. Okolnosti tejto tragickej dopravnej nehody sú predmetom vyšetrovania.

Ide o veľkú tragédiu a aj v tejto súvislosti polícia apeluje najmä na mladých vodičov, aby nepreceňovali svoje vodičské schopnosti a zručnosti.

Zdroj: KR PZ Žilina

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Kysucké múzeum pristúpilo k obnove vzácneho parného rušňa

Kysucké múzeum pristúpilo k obnove vzácneho parného rušňa

Kysucké múzeum, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, vďaka získanej dotácii 25 000 € …