nedeľa - 14. júla, 2024
, Turčianske Teplice plánujú ďalšie opravy

Turčianske Teplice plánujú ďalšie opravy

Samospráva Turčianskych Teplíc chystá rekonštrukciu ďalšej časti pešej zóny v centre, ciest a chodníkov či škôl. Realizáciu investícií chce kúpeľné mesto financovať aj z úveru.

Investície sa dotknú každej mestskej časti. „Každá mestská časť si príde na svoje, všade žijú ľudia, takže nie je to len o centre mesta,“ povedal primátor mesta Igor Hus.

V centre mesta chce samospráva podľa neho pokračovať s rekonštrukciou pešej zóny pred mestským úradom a zároveň medzi liečebným domom Royal Palace a Veľkou Fatrou. „Začneme rekonštruovať aj niektoré chodníky a pozemné komunikácie, ktoré prichádzajú k centru mesta, kde sa už časť chodníkov opravila. Takisto chceme dať aj určitú položku do škôl, kde chceme napríklad na Základnej umeleckej škole vymeniť okná a zatepliť obvodový plášť, ďalej prebiehajú práce na Spojenej škole. Každá škola musí dostať niečo, lebo ich máme v zanedbanom stave a postupnými krokmi musíme do rekonštrukcií ísť,“ doplnil.

Radnica venuje pozornosť aj iným miestam

Podľa primátora sa radnica zameria aj na kultúrne domy a cintoríny, v pláne má tiež vybudovanie nájomného bytového domu v Horných Rakovciach, ktorého výstavbu chce financovať zo zdrojov Ministerstva dopravy a výstavby SR a Štátneho fondu rozvoja bývania. „Žiadame tiež finančné prostriedky z operačného programu cezhraničnej spolupráce s naším partnerským mestom, poľskou Wisłou, a to na rekonštrukciu Galérie Mikuláša Galandu. Ide o projekt vo výške asi 350.000 eur na oboch partnerských stranách. Máme rozrobených viacero ďalších projektov, či už na obnovu zimného štadióna alebo hasičských zbrojníc,“ načrtol.

Časť investícií zabezpečuje samospráva z vlastných zdrojov, časť má záujem financovať z úveru vo výške 350.000 eur. Jeho prijatie budú schvaľovať mestskí poslanci na svojom rokovaní. Niektoré zo svojich zámerov mesto pravdepodobne dokončí v budúcom volebnom období.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

MS v hokejbale juniorov, Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Mesto Žilina pozýva na Majstrovstvá sveta v hokejbale 2024, ktoré sa uskutočnia už od 4. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *