sobota - 13. apríla, 2024
, Turčiansky rodák žne úspechy aj vo Francúzsku

Turčiansky rodák žne úspechy aj vo Francúzsku

Turčianska galéria v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja začala v tomto roku realizovať dlhodobý projekt Slovenský svet vizuálneho umenia. Tento projekt sa snaží skúmať, zbierať, sumarizovať, zviditeľniť a propagovať vizuálne umenie umelcov pochádzajúcich zo Slovenska a pôsobiacich v zahraničí.

V rámci tohtoročných aktivít sa za finančnej podpory Úradu Slovákov žijúcich v zahraničí podarilo Turčianskej galérii predstaviť na podujatí Ozveny Slovenska konajúcom sa v Paríži. Organizátorom celej akcie bola Asociácia francúzsko-slovenského priateľstva. Formou tvorivých dielní a propagačných  materiálov chceli predstaviť galériu a maliara, kresliara, ilustrátora, grafika a zároveň aj pedagóga Mikuláša Galandu.

Deti s rodičmi sa mohli zapojiť do tvorivých dielní, v ktorých sa spájajú naše výtvarné tradície so Slovenskou výtvarnou modernou. Zástupcovia Turčianskej galérie hovorili aj so zástupcami Veľvyslanectva SR v Paríži a Slovenského inštitútu o rôznych možnostiach spolupráce na uvedenom projekte a pri realizácii výstavy Mikuláša Galandu vo Francúzsku.

 

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *