nedeľa - 26. marca, 2023
TVORcast, TVORcast v Barmuseu predstaví lokálnu osobnosť z umeleckej brandže

TVORcast v Barmuseu predstaví lokálnu osobnosť z umeleckej brandže

Barmuseum vás v piatok 29. apríla pozýva na ďalší diel z cyklu moderovaných diskusií TVORcast, s podtitulom: Umelci a umelkyne, tvorcovia a iní kreatívni ľudia na jednom mieste. Do hosťovského kresla tentokrát zasadne umelec, organizátor kultúrnych podujatí a pedagóg – Martin Novysedlák.

Martin Novysedlák žije a tvorí v Martine, je učiteľom na Škole umeleckého priemyslu v Ružomberku a na SZUŠ DEEP DANCE CLUB v Martine. Základom jeho tvorby umenia je najmä maľba, inšpirovaný je umeleckým smerom Pop art. Pre jeho maľbu je výrazná čierna obrysová linka, ktorá ohraničuje výrazné farebné plochy. Na jeho plátnach môžeme vidieť portrét, polfigúru a výrazným prvkom je, že nemaľuje črty tváre. Okrem iného organizuje dva projekty – Môj proces a Street artové sympózium mesta Bardejov. Jeho vášňou je aj šport, turistika, trailový či klasický beh a hlavne MTB cyklistika, a je členom skupiny Hangover Riders.

TVORcast s Martinom Novysedlákom sa uskutoční 29. apríla o 18:00 v Barmuseu v Martine. Diskusiu bude moderovať Adriana Cieslaková.

Podujatie z verejných zdrovoj podporil fod na podporu umenia.
Zdroj: Barmuseum.eu

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

jarna ocista, V Martine sa začína jarná očista

V Martine sa začína jarná očista

Od pondelka 20.3.2023 sa začne v Martine jarná očista strojnou očistou ulíc a zberom lístia. …