štvrtok - 18. apríla, 2024
, Úrad pre verejné obstarávanie nebude zmluvu s právnikmi prešetrovať
foto: zilina.sk

Úrad pre verejné obstarávanie nebude zmluvu s právnikmi prešetrovať

Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) v uplynulých dňoch informoval, že vo veci prešetrenia postupu verejného obstarávateľa mesta Žilina v súvislosti so zabezpečením právnych služieb s advokátskou kanceláriou Karkó nezačne konanie o preskúmanie úkonov, keďže na to v súčasnosti nevidí dôvod. Vo vysvetľujúcom stanovisku úradu, ktorý dňa 16. júla adresoval žilinskej samospráve neskonštatoval nezákonný stav a uvádza, že doterajšie plnenie zmluvy nezakladá dôvody na ďalšie skúmanie či iné konanie voči postupu verejného obstarávateľa – mesta Žilina.

Vo veci zmluvy na zabezpečenie právnych služieb so spoločnosťou Karkó s.r.o. mesto s ÚVO intenzívne komunikuje od decembra 2019. Úradu zároveň poskytlo potrebné informácie, ako aj zodpovedne vysvetlilo svoj úmysel aj cieľ uzatvorenej zmluvy.

„Úrad pre verejné obstarávanie vo svojom stanovisku apeluje na opatrnosť pri našich ďalších krokoch, ako aj žiada o informovanie, čo ale nepredstavuje ani príkaz pozastaviť plnenie zmluvy, ani konštatovanie jej nezákonnosti,“ podotkol primátor mesta Peter Fiabáne.

Ako dodal, v spolupráci s právnou kanceláriou Karkó sa mestu podarilo zosumarizovať a analyzovať komplexnú problematiku týkajúcu sa historickej postupnosti, majetkových a skutkových údajov, ako aj ekonomických dôsledkov pri ďalšom postupe vysporiadania majetkových a obchodných vzťahov mesta so súkromnými spoločnosťami Georgea Trabelssieho. Žilinská samospráva rešpektuje stanovisko ÚVO a o ďalšom postupe s plnením zmluvy ho bude informovať.

Zdroj: Mesto Žilina

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Modré hory akustik, Barmuseum: Modré hory akustik

Barmuseum: Modré hory akustik

Projekt festHUDOBNE pokračuje a druhou skupinou, ktorú si pre vás pripravili v Barmuseu, sú nezameniteľný …