streda - 19. júna, 2024
, Úspech a kariéra: Aké vlastnosti vám pomôžu poraziť konkurenciu?

Úspech a kariéra: Aké vlastnosti vám pomôžu poraziť konkurenciu?

Mnohí z nás snívajú o závratnej kariére. Samostatná kancelária s výhľadom na jasnú oblohu, firemné auto s osobným vodičom a závratný plat. Krása! Ale ako sa dá toto všetko dosiahnuť? S akými vlastnosťami u svojho šéfa uspejete a možno tak konečne „porazíte“ konkurenciu.

1. „Hlad“

Karieristi nemusia strácať čas prázdnym snením. Aby sa rozprávka stala skutočnosťou, je potrebné stanoviť si nejaký cieľ a premyslieť spôsoby, ako ho dosiahnuť. Súčasne však so všetkým dôležitým triezvo posúdiť svoje schopnosti. Tiež je potrebné si napísať, naplánovať alebo aspoň premyslieť cestu k dosiahnutiu konkrétneho cieľa, predstaviť si určitú  trasu, ktorou sa budete pohybovať.

Možno to bude o náročnom vypracovaní diplomovej práce, ale všetko má svoje svoj zmysel. A potom, keď budete mať v hlave aspoň akú takú predstavu, začnite konať! Mal by vás k tomu dohnať aj hlad po nových veciach, ktoré vám prinesú očakávaný úspech.

2. Sebadisciplína

Aby sme robili viac a všetko správne, disciplína je nevyhnutná. Nie sme ale stroje, ktoré sa vyznačujú dokonalou presnosťou analytických váh a dajú sa na určitý výkon len tak naprogramovať. Najmä mladí ľudia majú s týmto dosť často problémy a svoje chyby si uvedomia až neskôr.

Uznávame, zvyknúť si na to, že niektoré činnosti sa vykonávajú pravidelne a podľa načasovaného harmonogramu je asi dosť ťažké, ale ak to dokážete skombinovať so správnym odpočinkom, určite sa vám bude dariť v dosahovaní sľubnej kariéry oveľa lepšie! Relax obnoví stratené sily a pomôže vám získať nový pohľad na situáciu. Disciplína je nutná vo všetkých smeroch, a aj v tom, ako si vedieť naplánovať správny odpočinok.

3. Empatia

Ak chcete uspieť vo svojej kariére, musíte sa naučiť, ako sa starať nielen o seba, ale aj o iných ľudí. Vysoký post zahŕňa schopnosť pracovať s ľuďmi a byť za nich aj zodpovedný. Aby mohol manažér efektívne riadiť podriadených, musí mať v nich dôveru. Ľudia milujú tých, ktorí sú pozorní a pomáhajú im riešiť problémy. Trochu empatie a ľudskosti sa vám v tomto smere  teda určite zíde!

4. Rozhľad

Správny pohľad na svet je kritickým faktorom pri dosahovaní seriózneho úspechu! Navyše je to ešte dôležitejšie ako technické aspekty. Vždy sa preto snažte priniesť väčšiu hodnotu ako konkurencia v tradičnom zmysle. Nesnažte sa ale získať niečo podvodom. To, čo dáte, sa vám raz určite vráti.

Nikdy sa neprestaňte učiť. Musíte byť najlepší „študent“, denne precvičovať svoj mozog a obohatiť ho pomocou užitočných vysoko kvalitných informácií, ktoré si môžete prečítať na internete, vytlačiť renovovanými tonermi, alebo si kúpiť knihu, o ktorej ste presvedčení, že vám poskytne potrebný rozhľad.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …