streda - 19. júna, 2024
, Dolný Kubín: MŠ Na Sihoti prechádza rekonštrukciou

Dolný Kubín: MŠ Na Sihoti prechádza rekonštrukciou

Kompletnou opravou rozvodov kúrenia a fasády prechádza v týchto dňoch dolnokubínska Materská škola (MŠ) Na Sihoti, kde mesto realizuje investičnú akciu s názvom Zníženie energetickej náročnosti budov materskej školy.

Radnica na tieto práce vyčlenila približne 94-tisíc eur. „Práce momentálne prebiehajú v oboch budovách materskej školy, kde sa kompletne obnovia rozvody kúrenia a vymenia sa všetky vykurovacie telesá. Okrem toho sa vyreguluje celá vykurovacia sústava a zateplí hlavná školská budova,“ vysvetlil vedúci odboru školstva, kultúry, mládeže a športu na Mestskom úrade,  Michal Švento.

Pri zateplení sa podľa Šventa budú realizovať aj práce, ktoré bezprostredne súvisia  so zateplením budovy ako je výmena zábradlí, úprava atiky strechy, či oplotenia. Do druhej najväčšej materskej školy v meste Dolný Kubín chodí okolo 130 detí. Preto bolo nevyhnutné urobiť túto rekonštrukciu.

„Aj vďaka týmto prácam sa v škôlke zlepší tepelná pohoda detí a zamestnancov a tiež sa ušetria náklady na vykurovanie,“ povedala riaditeľa MŠ, Nella Michalicová.

Na budúci rok má radnica v pláne dokončiť zateplenie druhej hospodárskej budovy škôlky, kde je odhadovaná výška investície 40 tisíc eur.

Zdroj a foto: mesto Dolný Kubín

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Detská nedeľa, Detská nedeľa v Múzeu slovenskej dediny bude dňom plný hier a zábavy!

Detská nedeľa v Múzeu slovenskej dediny bude dňom plný hier a zábavy!

Deň plný hier a zábavy – aj taká bude Detská nedeľa 2. júna 2024 v …