piatok - 24. mája, 2024
, Uvažujete o kontaktných šošovkách? Toto sú dôvody, ktoré vám uľahčia rozhodovanie
foto ilustračné: pixabay

Uvažujete o kontaktných šošovkách? Toto sú dôvody, ktoré vám uľahčia rozhodovanie

Leto je v plnom prúde a mnohí z vás sa venujú rôznym športovým aktivitám. Ak nosíte dioptrické okuliare, zrejme máte skúsenosť s tým, aké to môže byť v tomto období otravné. Pokiaľ uvažujete nad tým, ako si leto naplno vychutnať, jednou z možností sú kontaktné šošovky. Prečo sa do nich oplatí investovať a v čom sú lepšie ako okuliare?

Poskytujú väčší komfort

Jednou z najväčších výhod nosenia šošoviek je ich pohodlnosť. A to najmä z toho dôvodu, že vás nebudú nikde tlačiť alebo padať z nosa, ako je bežné pri nosení dioptrických okuliarov. Sú také pohodlné, že o nich nebudete ani vedieť. No, nie je to skvelé?

Nemusíte ich čistiť

Na rozdiel od dioptrických okuliarov, o kontaktné šošovky nie je potrebné sa takmer vôbec starať. Zatiaľ čo okuliare treba neustále utierať od prachu alebo rôznych iných nečistôt aj niekoľkokrát za deň. Síce to nie je nič náročné a zaberie vám to pár minút, povedzme si však úprimne, väčšinu z nás to nebaví. Zvlášť ak sa ráno ponáhľate do práce a chcete si ich rýchlo nasadiť a utekať z domu. So šošovkami takýto problém mať nebudete. Sú vždy čisté a priezračné. Stačí si ich len správne aplikovať a máte po starostiach.

Praktické na vykonávanie športov

Ich ďalšou výhodou je, že vás neobmedzujú pri športových aktivitách. Teda ak patríte k fanúšikom hrania florbalu, hokeja, tenisu, volejbalu či iných športov, sú pre vás ako stvorené. Čo je ale najdôležitejšie, sú omnoho bezpečnejšie. Pri nosení okuliarov počas športovania hrozí riziko, že by sa mohli poškodiť a zničiť. Zasiahne ich lopta, spadnú vám na zem alebo nedajbože prasknú. Behom chvíle prídete o okuliare, za ktoré ste zaplatili nemalú sumu. Samozrejme, to nikto z nás nechce, a preto sa oplatí si zaobstarať kontaktné šošovky. Vyhnete sa zbytočnému stresu a hru si užijete bez komplikácii.

Slnečné okuliare nie sú problém

Slnečné okuliare sú nevyhnutným prvkom počas letných mesiacov. Chránia náš zrak pred slnečným žiarením a sú štýlovým módnym doplnkom. Avšak pre tých, ktorí potrebujú nosiť dioptrické okuliare, je to trošku komplikovanejšie. Je potrebné, aby si zaobstarali špeciálne okuliare, prípadne si dali upraviť sklá. Ak si ale vyberiete šošovky, môžete nosiť svoje obľúbené, ktoré máte radi a vyhovujú vám. Uľahčí vám to aj šoférovanie a nebudete si musieť večne meniť dvoje okuliare. Dokonca nebudete musieť riešiť ani úpravu či kúpu nových, ktoré by ste koniec koncov aj tak využívali len párkrát do roka.

Alžbeta Móricová

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …