streda - 19. júna, 2024
, ÚVN v Ružomberku má nové vybavenie za 45.000 eur
Ilustračné foto

ÚVN v Ružomberku má nové vybavenie za 45.000 eur

Klinika vnútorného lekárstva Ústrednej vojenskej nemocnice (ÚVN) SNP Ružomberok – Fakultnej nemocnice (FN) získala nové materiálno-technické vybavenie v hodnote viac ako 45.000 eur, ktoré pomôže zlepšiť poskytovanú zdravotnú starostlivosť o hospitalizovaných pacientov.

Na klinike ho odovzdal predseda občianskeho združenia (OZ) Priatelia kliniky vnútorného lekárstva Ružomberok Antonín Hruboň, ktorý je zároveň jej prednostom. Dar od predsedu OZ prevzal za vedenie nemocnice námestník riaditeľa pre zdravotnú starostlivosť Ladislav Slobodník. „Konkrétne bolo zakúpených sedem nadštandardných antidekubitných matracov, ktoré slúžia na prevenciu. V prípade, že už dotyčný príde s dekubitmi, slúžia na zlepšenie kvality liečby pacienta s cieľom úplne ich vyliečiť alebo im predchádzať,“ uviedol Hruboň.

Matrace sú vybavené špeciálnymi mikroprocesormi, ktoré každých 7,5 minút kontrolujú tlak v matraci a vyhodnocujú ideálnu voľbu pre komfort a bezpečie pacienta. Automaticky zvyšujú a znižujú tlak vo vzduchových bunkách, čím napodobňujú prirodzený pohyb pacienta. OZ klinike venovalo aj 25 infúznych stojanov, štyri infúzne pumpy a stojan na transezofageálnu sondu, ktorá sa využíva v echokardiografii, keď sa zavedie do tesnej blízkosti srdca cez pažerák. Súčasťou nového vybavenia bolo taktiež príslušenstvo k prístroju, ktorý slúži na vyhodnocovanie zápalu dýchacích ciest pre pacientov s respiračnými problémami – predovšetkým na zistenie alergického zápalu v dýchacích cestách pacientov s astmou, jeho monitorovanie a zisťovanie účinnosti liečby.

Prednosta kliniky vyzdvihol aj zlepšenie štandardu poskytovaného hospitalizovaným pacientom vďaka obmene lôžok v celej nemocnici. „Niektoré postele už presluhovali, čo sa týka dĺžky používania. Určite to privítajú všetci pacienti, ktorí sa k nám dostanú,“ doplnil.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Detská nedeľa, Detská nedeľa v Múzeu slovenskej dediny bude dňom plný hier a zábavy!

Detská nedeľa v Múzeu slovenskej dediny bude dňom plný hier a zábavy!

Deň plný hier a zábavy – aj taká bude Detská nedeľa 2. júna 2024 v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *