piatok - 8. decembra, 2023
repasovane notebooky, Užívajte si vďaka dobrej výbave výhody práce z domu aj vy
Ilustračné foto: Srijaroen/Shutterstock.com

Užívajte si vďaka dobrej výbave výhody práce z domu aj vy

V dôsledku súčasného vývoja v oblasti korónových infekcií a protiopatrení sa to, čo sme si často želali, stáva súčasťou nášho každodenného života! Žiadne dlhé dochádzanie v dopravnej špičke a žiadni otravní kolegovia pri stole. Tieto a iné výhody práce z domu si však môžete užívať len vtedy, ak sa na všetko dobre pripravíte.

A my vám s takouto prípravou pomôžeme.

Na začiatok potrebujete dostatok (denného) svetla

Denné svetlo nielenže zlepšuje náladu, ale zvyšuje aj produktivitu. Pri výbere pracoviska dbajte na dostatok denného svetla. Myslite tiež na umelé svetelné zdroje, ktoré osvetlia vašu kanceláriu počas sivého súmraku.

500 luxov sa považuje za minimum. Stav okenného skla má vplyv na to, koľko a aká kvalita denného svetla prichádza do miestnosti. Pri nekvalitnom trojskle môže dôjsť k strate svetla aj 30 %. Len optimálna izolácia a dobrá hodnota priepustnosti svetla zaisťujú maximálne denné svetlo. Pracovný stôl by tiež nemal byť od okna vzdialený viac ako pol metra.

Nepodceňujte nastavenie počítača a monitora

Pre pohodlnú prácu by ste mali mať k dispozícii počítač. Ak nemáte na nový model, môžete pokojne uprednostniť kvalitné repasované notebooky.

Ale pozor, počítač by mal mať monitor aspoň 15 palcov. Čím väčšia je predsa obrazovka, tým efektívnejšie sa dá s ňou pracovať. Druhý monitor sa niekomu môže zdať šialený nápad, ale stojí za to, keďže sa vedľa seba dajú zobraziť rôzne pracovné plochy alebo programy. To má pozitívny vplyv na produktivitu, ktorá sa môže zvýšiť o viac ako 30 %.

Pri PC záleží na tom, s akými programami pracujete. V závislosti od náročnosti na zdroje to zvládne aj menej výkonný počítač. Existujú aj takzvané all-in-one PC, ktoré ponúkajú monitor a PC v jednom zariadení – čo šetrí miesto. Peniaze pri zachovanom komforte a kvalite vám zasa ušetria výkonné repasované počítače.

Oddeľte svoj pracovný život od súkromného

Ak nemáte na prácu z domu k dispozícii samostatnú miestnosť, oplatí sa pracovisko oddeliť paravánom, závesom alebo veľkými izbovými rastlinami. Je to dôležité pre psychiku. Po dokončení práce musíte mať tiež možnosť vypnúť. A práve to nie je možné, keď je pracovná oblasť spojená s tou oddychovou, určenou na bežný život.

Stanovte si a dodržiavajte rozvrh pracovného času

Začali ste neskôr, pretože pohodlie v posteli malo väčšiu silu? Niektoré zameškané veci dobehnete s pomocou výkonných tonerov OKI, no ani tá najlepšia technika nezaručí, že nebudete sedieť za pracovným stolom do večerných hodín.

Zmeňte to nastavením si pracovného času a všetko prísne dodržiavajte. Dodržiavanie disciplíny znamená pre vás a vašu rodinu väčšiu radosť.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

nočné videnie, Termovízia alebo nočné videnie: Kde, ako a ktorá optika vám lepšie pomôže?

Termovízia alebo nočné videnie: Kde, ako a ktorá optika vám lepšie pomôže?

Pri výbere správnej technológie pre pozorovanie v noci alebo v nízkych svetelných podmienkach je dôležité …